Dejte českým rodinám 8 hodin a pivo. Získejte 230 liber klobásy

Dejte českým rodinám 8 hodin a pivo.  Získejte 230 liber klobásy

Foto Jessica Turnerová.

AchV rušné lednové ráno shromáždila rodina Weechových a jejich přátelé v Casa Linda více než 200 liber masa po ruce. Ve dvoře jsou uspořádány dlouhé dřevěné police lemované kovovými sudy, kde každý přichází do práce a doma si vyrábí klobásu.

„Toto je moje rodinná tradice a doufám, že to dokážeme navždy,“ říká Beth Weach.

Obřad začal Bethina babička, a Český imigrant Kdo každý rok vytvořil rodinný recept se svým manželem v jižním Texasu. Beth pěstovala klobása se svou početnou rodinou ve Floresville. Každoroční schůzka vzala asi 100 lidí na farmu, kde zabili prase a krávu a poté vykouřili 1 000 liber masa v obilných boxech.

Tato tradice se rozšířila, když Beth a jeho sestra Jean Clifford navštívili Gazu Lindu. V roce 2015 si rodiny zakoupily mlýnky na maso a uzeniny, aby obnovily každoroční akci ve svém novém domově.

Za první rok vyrobili 50 klobás a poté tato akce zvýšila jejich produkci, protože přitahovala pozornost rodiny, školy, práce a církevních přátel v jižním Texasu. Letos asi 25 lidí strávilo osm hodin výrobou 30 230 klobás.

Bethina dcera, Eliza Weissová, řekla: „Koho zajímají naše party klobásy? „Po svém zoufalství řekli:‚ To je v pohodě. ‚ Posloucháme hudbu, pijeme pivo, děláme klobásu. “

Každý přijde se svým vepřovým masem v sobotu v 7 hodin ráno, kdy je teplota stále nízká. Své Kosti nakrájejte na kousky a naneste na brusný materiál. Maso se posílá dvakrát. Podruhé je zpracována směsí koření od prarodičů Bethany.

Poté se plní do náplně a plní se do výstelky vepřových střev. Role odhalené klobásy je nakrájena na 1 libru příloh a svázána provázkem. Jsou zavěšeni na dvě čtyři a odvezeni do Cliffords House přes ulici. Umístili přílohy do své boudy pomocí provizorního kuřáka, kde se maso kouří na majáku a mesquite po dobu čtyř hodin.

Následujícího rána se všichni vracejí s řeznickým papírem a sáčky do mrazničky, aby si vyzvedli náplasti. Jsou rozděleny podle hmotnosti v závislosti na tom, kolik syrového masa každý přispěl.

Bettyin manžel Joe Weach říká: „Byli někteří podezřelí, ale nic se neprokázalo. Nikdo nebyl konfrontován. To je spousta dobrých lidí.“

Klobásy mohou v hlubokém mrazáku vydržet až tři roky, ale rodiny obvykle odejdou za rok. Pak je čas rozebrat vybavení a sestavit tým pro další kolo výroby klobás.

„Když jsme byli mladí, vždy jsme utíkali do lesa a vyhýbali se práci,“ říká Eliza. „Jak stárneš, oceníš, že to jsou věci, které dělali tvoji předkové.“ Díky této tradici jsem se vždy cítil připoután ke svému českému dědictví. Byla to příležitost podílet se na kultuře. Toto je součást mé identity. “

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *