„Dědictví“ Yanna Arthuse Bertranda koupil Prime Video a další kupci

Filmový dokument Yanna Arthuse-Bertranda „Legacy“ prodává Calt Distribution po celém světě, včetně Amazon Prime Video pro USA, Velkou Británii a Irsko.

Renomovaný francouzský ekolog, fotograf a režisér Arthus Bertrand („The House“) najal britského zpěváka a aktivistu Stinga, aby namluvil anglickou verzi aktuálního dokumentu.

„Legacy“, jehož cílem je upozornit na klimatickou krizi, bylo uvedeno na COP26, mezinárodním summitu v Glasgow pořádaném princem Charlesem, princem z Walesu.

Prostřednictvím „Legacy“ Arthus-Bertrand zachytil krásu naší planety a prozkoumal lidské přivlastňování a ničení životního prostředí.

Calt Distribution, součást Robin & Co., kterou nedávno získala Consortium Entertainment, prodala dokument s luxusními objektivy do Itálie (RAI 3), Belgie (Be tv a RTL Belux), Švýcarska (RTS), Slovinska (RTV) a České republiky. České republiky (Česká televize), frankofonní Kanady (Société Radio-Canada), frankofonní Afriky (Canal Plus International) a Polska (Canal Plus Poland a Planete Plus Poland). V rámci multiregionální dohody získala Prime Video také práva na druhé okno ve Francii.

Dokument měl premiéru na francouzské komerční síti M6 v rámci zeleného týdne kanálu a byl obrovským hitem, jak zdůrazňuje Fatiha Zeroual z Robin & Co, na M6 přilákal dva miliony diváků, včetně mladšího publika.

„Je to velmi osobní film Arthuse Bertranda a prostřednictvím tohoto dokumentu dokázal zasáhnout lidi všech věkových kategorií a ukázat, že záchrana naší planety musí být nyní naší nejvyšší prioritou,“ dodal Zeroual.

Mezitím Lucille Avzard, vedoucí mezinárodního prodeje Calt Distribution, uvedla, že celosvětové nadšení kupujících pro „Legacy“ „podtrhuje včasnou přesnost a vysokou kvalitu filmu.“ „Stejně jako u úspěšného filmu ‚Home‘ před 10 lety, i tento dokument spojuje krásné obrazy s důležitým poselstvím,“ řekl Afzard.

Arthus-Bertrand produkoval film se svým logem Hope Production, s podporou M6 a Omega. Režisér a producent je známý především svým dokumentem Home, který namluvil Glenn Close a který se může pochlubit leteckými záběry z padesáti čtyř zemí, které zobrazují, jak jsou všechny problémy Země propojeny.

READ  Vrcholy české a slovenské historie v expozicích - Examiner

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.