Danville Symphony Orchestra se tento víkend vrací do Fisher Theater | Hudba

Danville – Dvořákova symfonie č. 9 a klarinetový koncert upozorní o víkendu na návrat Danville Symphony Orchestra do Fisher’s Theatre.

Orchestr vystoupí v sobotu (19:30-21:00) s hostujícím umělcem Tomem de Torresem, talentovaným klarinetistou, jehož každodenní prací je asistent lékaře pro Veterans Affairs Ileana Healthcare System.

Maestro Jeremy Swerling bude dirigovat orchestr, který předvede talenty místních a regionálních hudebníků.

Weberův klarinetový koncert č. 2 ztělesňuje podle de Torrese ducha klarinetu.

„Co to dělá radostným, je Weberovo intuitivní psaní schopností stroje,“ řekl de Torres.

De Torres a jeho manželka Dottie přišli z Los Angeles, aby žili v okrese Vermillion, zatímco sloužili v Air National Guard. Dottie hraje na flétnu na symfonii.

Dvořákova symfonie č. 9 mu prý připomněla jeho cesty po Evropě, když byl u letectva.

„Dvořák ve svých orchestrálních dílech využil aspekty lidové hudby svých rodných Čech,“ řekl de Torres. „Hudba pro mě evokuje skutečný zážitek, který jsem zažil před desítkami let na turné po Evropě – příjezd na český hraniční přechod za úsvitu s mlhou ulpívající na částech venkova. Představoval jsem si, že právě tohle viděl Dvořák, když psal své největší dílo. “

Jako způsob poděkování zdravotnickým pracovníkům v první linii nabídl orchestr živé vysílání koncertu do místních zdravotnických zařízení.

READ  Stadiony Langley a Delta oznámily účast na turnaji U-17 World Hockey Challenge - Abbotsford News

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.