Danuri: Jižní Korea vypouští první lunární orbiter s postupem vesmírného programu

Danuri: Jižní Korea vypouští první lunární orbiter s postupem vesmírného programu

Živé vysílání startu v pátek ráno v Jižní Koreji ukázalo, že se orbiter „Danuri“ – což znamená „užij si Měsíc“ – úspěšně oddělil. Z rakety Falcon 9.

Vozidlo vyvinutý Korea Aerospace Research Institute (KARI) váží 678 kilogramů (asi 1 500 liber) a obsahuje šest užitečného zatížení, včetně zařízení vyrobeného v Koreji.

Jihokorejské ministerstvo vědy a informačních a komunikačních technologií uvedlo, že se očekává, že vstoupí na oběžnou dráhu Měsíce v prosinci před zahájením roční pozorovací mise, kde bude hledat potenciální místa přistání pro budoucí mise, provádět vědecký výzkum měsíčního prostředí a testovat internet. technologie ve vesmíru. povolení.

V případě úspěchu se Jižní Korea stane sedmým průzkumníkem Měsíce na světě a čtvrtým v Asii po Číně, Japonsku a Indii.

Páteční start přichází v době, kdy Jižní Korea urychluje svůj rozvíjející se vesmírný program a usiluje o vyslání sondy na Měsíc do roku 2030.

V červnu země úspěšně vypustila na oběžnou dráhu satelity vlastní výroby Raketa Nouri V důležitém kroku pro svůj vesmírný program.

Na Korejském poloostrově, kde Severní Korea čelí mezinárodním sankcím kvůli svému programu balistických raket s jadernými zbraněmi, jsou starty do vesmíru dlouho citlivou záležitostí.

V březnu Severní Korea vyzvala k rozšíření svého místa pro start vesmírných raket, aby podpořila své vesmírné ambice, poté, co ji Jižní Korea a Spojené státy obvinily z testování nového ICBM pod rouškou vypuštění kosmické lodi.

Jižní Korea tvrdí, že její vesmírný program je pro mírové a vědecké účely a jakékoli vojenské použití této technologie, jako jsou špionážní satelity, je pro její obranu.

READ  Webb zachytil téměř dokonalý Einsteinův prstenec ve vzdálenosti 12 miliard světelných let: ScienceAlert

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *