Dánsko poráží Česko, vyhrává svůj první olympijský hokejový zápas mužů

Muži a ženy Dánska mají premiéru na olympijských hrách v hokeji na Zimních olympijských hrách v roce 2022 a ve středu ráno si dánští muži připsali první olympijské vítězství ve svém prvním olympijském utkání vítězstvím 2:1 nad Českou republikou.

Zatímco Češi z velké části kontrolovali většinu míle, první poločas dvěma góly pomohl Dány k vítězství.

obránce Marcus Lorisin Skóre otevřel poté, co byla jeho střela přesměrována blízko středu úvodního klipu, čímž Dánům vstřelil vůbec první gól v mužském hokeji na olympijských hrách.

Vidět víc: Dánsko vstřelilo první olympijský gól v mužském hokeji

O pár minut později, už dávno NHLer Frans Nielsen Z pokutového kopu zdvojnásobil vedení Dánska. Nielsen dostal penaltu, když jeho tým zahrával pokutový kop ze své strany. Svou elegantní defenzivní hrou u modré čáry vytvořil rychlou čáru, která donutila českého obránce k penaltě.

inzerát

český útočník Roman Červenka Ve druhém poločase vstřelil gól, aby snížil vedení Dánska v prvním poločase, ale Dánové byli po zbytek zápasu defenzivními žihadly a odvedli skvělou práci, když se dostali do oblastí s vysokým rizikem skórování. Český tým málem vyrovnal v poslední minutě soutěže, ale střela z Tomáš Kondratik Při zásahu tyče se Dánové dokázali vzpamatovat a nechat hodiny odbíjet nuly.

Dánský netminder Sebastian Dahm Během celé míle byl vynikající a zakončil hru s 39 zákroky a 40 střelami do branky.

S Dánskem se původně na mužském turnaji nepočítalo, ale po svém středečním dopoledním vystoupení by se mohlo stát jedním z poutavých příběhů těchto olympijských her.

inzerát

Dánové budou hrát příští čtvrtek večer ve 23:10 ET proti Čínské republice.

klikněte tady Pro zobrazení všech statistik z vítězství Dánska nad Českou republikou klikněte tady Chcete-li sledovat přehrávání celé události od začátku do konce.