Dánsko Kanada, Česká republika porazily Spojené státy na mistrovství světa v ledním hokeji

TAMPERE, Finsko – Dánsko porazilo v pondělí na mistrovství světa v ledním hokeji Kanadu 3:2, zatímco Spojené státy prohrály s Českou republikou.

29 zákroků Sebastiana Damina pomohlo Dánsku porazit Kanadu k postupu do čtvrtfinále.

Kanada se již nemůže kvalifikovat jako nejlepší tým ve skupině A a musí v úterý porazit Francii, aby se dostala do osmifinále.

Dánsko bude hrát proti Slovensku, aby neztratilo kontrolu.

Spojené státy si na postup do čtvrtfinále budou muset počkat po prohře 1:0 s Sexes ve druhém, prvním a posledním skupinovém zápase obou týmů.

V 7:53 první třetiny skóroval Madage Blumel v brejku a brankář Karel Vezmelka zastavil 24 střel, čeští hráči chytili svou první střelu na šampionátu. Jeremy Swamen zachránil 15 z 16 pro Spojené státy

Úterní porážka s Norskem znamená, že pokud Lotyšsko porazí Švédsko, budou američtí hráči čtvrtfinále chybět.

Spojené státy vyhrály v prodloužení nad Švédskem 4:2 ve skupinové fázi, zatímco druhá porážka přišla proti olympijskému vítězi Finsku.

Rakousko vstřelilo pět gólů ve třetím kole při dramatickém návratu a porazilo Velkou Británii 5:3 ve vyřazovací fázi mistrovství světa 2023.

Kazachstán porazí Itálii 5:2 na úkor Italů, kteří příští rok nevyhráli mistrovství světa.

READ  Český miliardář Daniel Kredinski „zaplatí 150 milionů liber za podíl Davida Goulda ve West Hamu jako majoritního akcionáře“

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."