Dánové znovu zavádějí průkaz koronaviru po progresi případů; Všichni čeští studenti musí být testováni- The New Indian Express

Dánové znovu zavádějí průkaz koronaviru po progresi případů;  Všichni čeští studenti musí být testováni- The New Indian Express

Podle PTI

Kodaň: Dánsko v pátek znovu zavedlo svůj digitální průkaz, když prohlásilo Covid-19 zpět za „společensky významnou nemoc“.

Permanentku je nutné používat po dobu jednoho měsíce k sezení v nočních klubech, kavárnách, party autobusech a restauracích.

Poprvé byla zavedena 1. července, ale 10. září byla odstraněna a propuknutí bylo zřejmě pod kontrolou kvůli vysokým dávkám vakcíny.

Lidé starší 15 let musí při účasti na venkovních akcích s více než 2000 lidmi blikat pasem.

Dánsko, stejně jako mnoho dalších zemí, zaznamenalo nárůst případů, protože zdravotničtí představitelé říkají, že počet infekcí a hospitalizací rostl rychleji, než se očekávalo.

Všestranný epidemiologický výbor dánského parlamentu v úterý jednomyslně schválil rozhodnutí o znovuzavedení průkazu a označil erupci za „společensky závažnou nemoc“.

Danish Pass Processor zobrazuje QR kód se zeleným pruhem, pokud byl držitel plně očkován nebo dostal první dávku nejméně před dvěma týdny, nedávno se zotavil z nemoci Covit-19 nebo měl negativní test na posledních 72 hodin.

K dispozici je také papírová verze.

V pátek vláda, odbory a zaměstnavatelské federace dosáhly dohody, přičemž zaměstnavatelé požadovali, aby zaměstnanci v práci prokazovali digitální průkaz.

Očekává se, že dohodu schválí parlament možná příští týden, uvedla dánská televize DR.

Podle nejnovějších statistik dostane 87,6 procenta lidí starších 12 let první ránu a 86 procent druhou.

V rámci snahy omezit nárůst nedávných případů česká vláda naléhá na děti, aby byly testovány na COVID-19.

Ministr školství Robert Blaga uvedl, že všechny základní a střední školy by měly ve dvou vlnách 22. listopadu a 29. listopadu otestovat 1,4 milionu studentů v zemi.

Lékařští experti doporučili hromadné testování.

Hasiči budou distribuovat zařízení pro rychlé testování po celé zemi, uvedli úředníci.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že končící česká vláda a členové opozice, kteří vyhráli říjnové parlamentní volby a sestavili novou vládu, v pátek jednali o dalších aktivitách souvisejících s koronavirem.

READ  Velké korunové intervence budou omezené, říká centrální bankéř

„Všichni musíme být jednotní,“ řekl Wojtek.

Nová opatření, která vláda schválí začátkem příštího týdne, odmítl upřesnit.

Vojtěch řekl, že oba týmy se shodly na důležitosti vakcíny, protože míra v ČR je nižší než průměr EU.

„Jsem rád, že nám vláda naslouchá,“ řekl České veřejnoprávní televizi Peter Smezkel, hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.

Nové potvrzené případy tento týden prudce vzrostly, což vyvolalo obavy, že denní rekord 17 776 případů registrovaných 7. ledna bude nadále narůstat.

Česká republika ve čtvrtek hlásila 10 395 nových případů, o 2 000 více než o týden dříve.

Denní počet nových případů v úterý dosáhl 14 539, což je nejvíce od 12. března.

Míra infekce v zemi za posledních sedm dní vzrostla na 614 nových případů na 100 000 obyvatel, oproti 558 před dvěma dny.

Česká armáda v pátek uvedla, že v nemocnicích na východě České republiky bude najato 40 příslušníků služby, kteří budou uvolňovat prodloužené dělníky.

Česká republika je nejhůře postiženou evropskou zemí s celkovým počtem 1,87 milionu případů, 10,7 milionu případů a 31 355 úmrtími na COVID-19 v zemi.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *