Danielle Collinsová vítězí v prvním kole v Madridu

Danielle Collinsová vítězí v prvním kole v Madridu

Kredit: Susan Mullan-USA Today Sports

Američanka Danielle Collinsová při svém návratu na kurt trochu zrezivěla, když v úvodním kole turnaje Mutua Madrid Open ve Španělsku porazila Monicu Puigovou z Portorika 7-5 6-0.

Šestý nasazený Collins byl mimo poslední čtyři týdny poté, co si minulý měsíc při čtvrtfinále na Miami Open zranil krk. Vstřelila šest es a v pátek na antuce získala 80 procent bodů z prvního podání.

„Když jdete na chvíli a nehrajete pár her, trochu zreziví,“ řekl Collins poté. „Potřeboval jsem být trpělivý a pokusit se do toho vrátit.“

Osmadvacetiletý Collins, osmý na světovém žebříčku, vyhrál posledních osm zápasů 80minutového zápasu.

Australská finalistka nakonec našla svůj rytmus, zatímco 28letá Puigová, zlatá olympijská medailistka z roku 2016, se trápila ve druhém setu svého prvního zápasu po 19 měsících po dvou operacích pravého ramene a šlachy bicepsu.

„Nikdy nevíte, co čekat, když je někdo nějakou dobu mimo a pracuje na některých věcech,“ řekl Collins o Puigovi. „Nevíte, jaký styl hry budou hrát, takže bylo trochu těžké předvídat, co udělá.

„Myslím, že hrála na velmi vysoké úrovni, zvláště v prvním setu, a dala mi spoustu výzev.“

Collins, dvojnásobný šampion NCAA ve dvouhře ve Virginii, bude čelit těžkému soupeři ve druhém kole v Kanadě Biance Andreescuové.

Andreescuová hraje na svém druhém turnaji poté, co si dala půlroční pauzu, aby se zotavila zdravotně i psychicky. Šampionka US Open z roku 2019 odehrála silný třetí set, když porazila Američanku Alison Riskeovou 6-4, 3-6, 6-0.

Japonská bývalá světová jednička Naomi Ósakaová předvedla špatný výkon, zatímco Ruska Anastasia Potapovová porazila kvalifikantky 6-3, 6-1. Ósakaová zaznamenala 86,4 procenta svých bodů při prvním podání v 61minutovém utkání.

READ  Trenér softbalu Black Sox říká, že COVID „překlenul propast“ mezi profesionálními a amatérskými sporty

„Upřímně se snažím být k sobě pozitivnější,“ řekla Ósakaová. „Letos jsem přišel o týden dříve na trénink na červené antuce, takže se jen snažím dát si více šancí odvést lepší práci. … Zvládnout to ve dvou setech, pro mě je to opravdu dobrý začátek.“

Řekyně č. 4 Maria Skariová postoupila 6-7 (8), 6-3, 6-4 nad Američankou Madison Keysovou za dvě hodiny a 30 minut. Keysová předvedla devět es, ale také šest dvojchyb.

Sedmá nasazená Garbine Muguruzaová postoupila ve své domovské zemi vítězstvím 7-5, 6-2 nad Australankou Aglou Tomljanovicovou, zatímco devátá Emma Radokano z Velké Británie skórovala 7-6 (3), 6-0 nad Češkou Terezou. Martínková.

Dvanáctá nasazená Američanka Jessica Pegulaová zvítězila nad Italkou Camilou Giorgiovou 7-5, 2-6, 7-5. Kazašská 16. nasazená Elina Rybakina porazila Francouzku Ocean Dowden 6-2, 7-5 a kanadská 17. nasazená Leila Fernandez 6-1, 1-6, 6-4 nad Němkou Andreou Petkovicovou.

Španělka Sarah Soribes Tormo se zbavila 13. nasazené Anastasie Pavljučenkovové z Ruska 6-3, 2-6, 6-3.

Švýcar Gilles Teichmann porazil kromě jiných zápasů Češku Petru Kvitovou 6:3, 7:5 a Ukrajinka Anilina Kalininová porazila Američanku Sloane Stephensovou 7:5, 6:4.

-Med Level Media

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *