Další sporty: Nesmělí Češi chtějí v 16. kole více útočných možností a fanoušků

LONDÝN (Reuters) – Česká republika stále neví, komu čelí v osmifinále na Euro 2020, ale musí si vytvořit úskalí více příležitostí ke vstřelení branky po plachém úterním utkání s anglickou prohrou 1: 0.

Anglie nastavila tempo na začátku hry, když Raheem Sterling ve druhé minutě trefil tyč, když zvedl míč kolem pokročilého brankáře Thomase Vaclica a o 10 minut později vsítil hlavičkou zblízka.

Český trenér Jaroslav Silhave řekl, že se jeho tým usadil dobře poté, ale byl nejchudším týmem v útoku.

„Dokončení dnes nebylo opravdu skvělé a Anglie byla v tomto ohledu silnější,“ řekl novinářům.

Tomáš Socic, který vystřelil z jedné z nejlepších šancí Čechů, řekl, že tým musí lépe kontrolovat míč.

„Musíme zlepšit kontrolu míče kolem prostoru soupeřova pole,“ řekl. „Měli jsme dobré šance, ale nedokončili jsme (útočnou) etapu.“

Vysoký záložník řekl, že druhá polovina byla vyrovnanější a Češi dokázali při vyloučení Thomase Holze vstřelit sedm pokusů o branku, a to jednou brankou.

Češi se příliš spoléhali na útočníka Patrika Čecha, který ve skupině nastřílel tři góly a věděl, že musí nabídnout více útočných možností.

Poté, co ve skupině D skončili na třetím místě, postoupili proti Nizozemsku, Belgii nebo vítězům skupiny E – Švédsku, Slovensku, Španělsku nebo Polsku.

Trenér Silhavi uvedl, že zápas v Budapešti 525 kilometrů od Prahy, kde mají hrát Holanďané, bude pro české fanoušky velkým lákadlem.

„Možná si přeji Budapešť jen kvůli fanouškům,“ řekl.

(Další hlášení od Jasona Hofitta v Praze; Další hlášení od Roberta Muellera; Úpravy: Ed Osmond)