Dalajlama přijíždí do New Yorku na výlet za lékařskou léčbou

Dalajlama přijíždí do New Yorku na výlet za lékařskou léčbou

Dalajláma, exilový duchovní vůdce tibetského buddhismu, přijel do New Yorku v neděli před léčbou kolene a přivítaly ho stovky jásajících a jásajících příznivců.

Osmaosmdesátiletý muž mával z otevřeného okna limuzíny, když se blížila k jeho hotelu na Manhattanu. Pomalu došel ke vchodu, podporovaný svými asistenty.

Dalajláma uprchl do Indie v roce 1959 po neúspěšném povstání proti čínské nadvládě v Tibetu.


Osmaosmdesátiletý muž mával z otevřeného okna limuzíny, když se blížila k jeho hotelu na Manhattanu. Pomalu došel ke vchodu, podporovaný svými asistenty. Reuters

Nositel Nobelovy ceny za mír roky trpěl zdravotními problémy.

Někteří příznivci dorazili s hodinovým předstihem, aby se ujistili, že uvidí muže podnikat svou první cestu do Spojených států od roku 2017.

„Věděl jsem, že sem musím přijet pro tuto jedinečnou příležitost, myslím, že čekání venku posledních čtyři nebo pět hodin rozhodně stojí za to,“ řekl Tenzin Konkei.


Před hotelem, kde bude 23. června 2024 bydlet tibetský duchovní vůdce dalajlama v New Yorku ve Spojených státech, čekají davy.
Někteří příznivci dorazili s hodinovým předstihem, aby se ujistili, že uvidí muže podnikat svou první cestu do Spojených států od roku 2017. Reuters

„Když jste tady, je tu silný pocit společenství a každý podává chleba… Kromě toho, že dostáváme požehnání z toho, že vidíme Jeho Svatost, posilujeme také naše tibetské vazby zde v zahraničí,“ dodala.

Není jasné, zda se dalajlama, kterého Peking považuje za nebezpečného separatistu, během své cesty setká s nějakými americkými představiteli. Říká, že neusiluje o nezávislost Tibetu.

Příznivci, z nichž mnozí měli barevné abáje, tančili v ulicích před hotelem.

„Přejeme dalajlámovi dlouhý život. Opravdu doufáme, že dalajlama navštíví Čínu, aby řekl ‚ahoj, ahoj‘ tibetské komunitě,“ řekl Byamba Soren, který ve 3 hodiny ráno opustil Virginii a odjel do New Yorku.

Skupina amerických zákonodárců se minulý týden setkala s dalajlamou v Indii a řekla, že nedovolí Číně ovlivňovat výběr jeho nástupce.

Chtějí přimět Peking, aby obnovil rozhovory s tibetskými vůdci, které jsou od roku 2010 pozastaveny.

READ  Izraelci zaútočili na palestinské sportovce na stadionu ve východním Jeruzalémě

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *