Czech koupit tanky německé výroby ve vojenské modernizaci

Czech koupit tanky německé výroby ve vojenské modernizaci

Česká vláda ve středu oznámila, že během několika příštích let nakoupí až 77 tanků Panther německé výroby, které nahradí její stárnoucí flotilu ze sovětské éry.

Praha, která je oddaným zastáncem Ukrajiny, poslala do Kyjeva 62 svých tanků ruské výroby od začátku totální okupace na začátku roku 2022, protože brání ruské invazi.

Nové nádrže jsou součástí dohody o společném nákupu s dalšími evropskými zeměmi, která má pomoci udržet ceny na nízké úrovni.

„Společné zadávání zakázek s mnoha evropskými zeměmi včetně Německa… bude nepochybně přínosné,“ řekl premiér Petr Fiala Řekl to novinářům, aniž by jmenoval další spolupachatele.

Češi koupí 61 tanků Leopard 2A8, s opcí na dalších 16, nákup bude stát asi 2,3 miliardy dolarů, uvedl.

Česká armáda dostane od Německa darem 30 tanků Leopard 2A4 výměnou za techniku ​​zaslanou na Ukrajinu, řekl Fiala a nakoupí dalších 15 2A4.

„Začneme přijímat tanky (2A8) v roce 2027 a do roku 2030 budeme mít celkem 122 tanků,“ řekl ministr obrany. Jana Černoková. „Chceme co nejdříve postavit těžkou brigádu.“

Černochová předloží kompletní plán koupě do konce roku, řekl Fiala.

Uvedl také, že vláda letos vydá na obranu dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP) členských zemí EU a NATO, jak požaduje NATO.

Česká republika od ruské invaze výrazně zvýšila výdaje na obranu.

Mezi její největší nákupy zbraní od té doby patří zakázky na 24 amerických stíhaček F-35, 48 izraelských raket vzduch-vzduch a 210 bojových vozidel CV 90 ze Švédska.

READ  Největší motokrosová výstava v České republice se bude konat v dubnu v Brněnském deníku Prekla

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *