Čtyři mrtví a mnoho uvězněných pod billboardem při podivné nehodě během bouřky v Bombaji

Čtyři mrtví a mnoho uvězněných pod billboardem při podivné nehodě během bouřky v Bombaji

Bombaj (Reuters) – Nejméně čtyři lidé zemřeli, 61 bylo zraněno a více než 40 bylo uvězněno poté, co v pondělí během bouřky v indickém finančním hlavním městě Bombaji spadl obrovský billboard, uvedli místní představitelé.

Bouřku doprovázel nárazový vítr, který způsobil, že se billboard umístěný vedle rušné silnice na východním předměstí Ghatkopar zřítil na některé domy a benzínové čerpadlo.

Proces záchrany lidí uvězněných pod billboardem stále pokračuje. Městská korporace Brihanmumbai, občanská organizace, která provozuje město Mumbai, uvedla na X, že do záchranných prací jsou zapojeni hasiči, policie, úředníci reakce na katastrofy a další úřady.

Zpravodajské kanály a příspěvky na sociálních sítích ukázaly, že se tyčící billboard nějakou dobu vznášel ve větru, než se zhroutil a dopadl na zem.

Místní meteorologický úřad předpověděl na pondělí mírný déšť doprovázený nárazovým větrem o rychlosti až 40-50 km za hodinu v částech okresu Bombaj.

Na letišti v Bombaji došlo k dočasnému přerušení letů, 15 letů bylo odkloněno a provoz byl pozastaven na něco málo přes hodinu, uvedla tisková agentura ANI, ve které má Reuters menšinový podíl.

Bombaj, stejně jako mnoho indických měst, je během monzunové sezóny, která obvykle trvá každý rok od června do září, zranitelná vážnými záplavami a nehodami souvisejícími s deštěm.

(Zpráva Shilpa Jamkhandikar)

READ  Kdo je Gabriel Borek? Radikální studentský vůdce, který bude příštím prezidentem Chile | Chile

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *