Čtvrté místo na mistrovství světa juniorů Namibie

Mládežnickému týmu Namibie těsně unikla historicky první medaile na mistrovství světa v krasobruslení poté, co v neděli prohrála s Českem 4:2 v zápase o bronz.

Namibie se kvalifikovala do semifinále tím, že porazila Itálii 3:2 po prodloužení, ale po páteční prohře 5:4 se Spojenými státy jí uniklo postup do finále.

Kenan Simpson poslal Namibii po rychlé výzvě proti Česku vedení, ale jejich vedení nemělo dlouhého trvání, protože Češka o dvě minuty později vyrovnala.

Namibie se ale znovu dostala do vedení krátce před přestávkou poté, co Henning Schultz zakončil skvělý útok Thea Burstlaba.

V akčním druhém poločase český tým brzy remizoval, poté se po šesti minutách dostal poprvé do vedení.

Namibie neustále vyvíjela tlak a měla tolik skvělých šancí na skórování, že se jim jen nedařilo přejít čáru.

Ke konci času si Namibie zatáhla svého brankáře o útočníka navíc a vytvořila si dvě dobré šance, do branky se ale nedostala a po šesti vteřinách Češi zvítězili 4:2 bez branky. K zisku bronzové medaile.

Trenér Namibie Brian Sobel řekl, že je potěšen pokrokem, kterého dosáhli.

„Celkově jsme spokojeni s prací, kterou jsme zde minulý týden odvedli. Odehráli jsme vynikající zápasy proti USA, České republice, Francii a Itálii a ukázali jsme, že se umíme spojit s jakoukoli tamní zemí. Schopnost dohrávat zápasy a musíme se naučit lépe zvládat velké okamžiky.“

Přesto se tento tým zapsal do historie tím, že se jako první africká země dostal do semifinále a zahrál si o medaili na mistrovství světa. Takové věci jsou kouzelné a vzbudí větší zájem o náš sport v Namibii a naši hráči budou mít větší hlad vrátit se a udělat další krok v našem rozvoji. Jednoduše řečeno, jsem na tyto lidi hrdý.“

READ  Estonci pomáhají klubům ve skupinové fázi konferencí a Evropské ligy | Sportovní

Kapitán týmu Valeric Hilbert řekl: „Právě jsem přijel na mistrovství světa