Cristiano Ronaldo: Český svaz tvrdí, že útočník Juventusu nepřekonal rekord Josefa Pecana fotbalové zprávy

Cristiano Ronaldo: Český svaz tvrdí, že útočník Juventusu nepřekonal rekord Josefa Pecana  fotbalové zprávy

Cristiano Ronaldo zatím nepřekonal bodový rekord Józefa Pecana a bude k tomu muset podle ČF nastřílet dalších 62 branek.

Ronaldo ve středu vstřelil svůj 760. oficiální gól za klub a zemi při výhře Juventusu 2:0 nad Neapolí v italském Superpoháru, čímž zdánlivě překonal rekord českého hráče 759 gólů.

Český fotbalový svaz však zveřejnil prohlášení, že Pecanův součet ve skutečnosti činí 821 gólů, což znamená, že Ronaldo by musel vstřelit dalších 62 gólů, aby se stal nejlepším střelcem fotbalové historie.

READ  Seznam losování kvalifikace Ligy mistrů UEFA

Český fotbalový svaz tweetoval: „Komise historie a statistiky ČF spočítala všechny góly vstřelené legendou Józefem Pekanem a můžeme oznámit, že v oficiálních zápasech nastřílel 821 gólů.“

Pro snadno dostupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Cristiano Ronaldo dosáhl 760 gólů v kariéře a překonal Josefa Pecana jako nejvíce gólů vstřelených za klub a zemi v historii fotbalu, podíváme se na jeho nejlepší góly z doby v Premier League.

V obsáhlém prohlášení zveřejněném na webu Českého fotbalového svazu bylo 821 údajně „nejpřesnějším číslem“, pokud jde o počítání gólů, které Pecan během své kariéry vstřelil.

„Odpověď je, že Joseph Pecan vstřelil v oficiálních zápasech 821 gólů,“ stojí v prohlášení.

Jozef Pecan, bývalý československý fotbalista a fotbalista Slavie Praha.  Foto Zdeněk Havelka (ČTK via AP Images)
obrázek:
Jozef Pecan, bývalý hráč Československa a Slavie Praha, vstřelil 821 oficiálních gólů

„Započítávají se góly ze zápasů první a druhé ligy, národních pohárů, Středoevropského poháru a reprezentačních výběrů. Naopak přátelská utkání se do statistik s výjimkou národního týmu nezapočítávají.“

A dodal: „S plnou vážností lze říci, že jde o číslo, které odpovídá současnému stavu ověřitelnosti všech údajů, jde tedy o co nejpřesnější číslo.“

Minulý měsíc Santos podobně popřel tvrzení, že Lionel Messi překonal Peleův dlouhodobý rekord v počtu vstřelených branek za jeden klub, přičemž klubové prohlášení tvrdilo, že Pelého oficiální součet byl 1091, nikoli 643.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *