Crew-4 odstartuje k Mezinárodní vesmírné stanici ve středu ráno

Výbuch světla v temnotě před úsvitem – Start rakety Crew-4 Falcon9, která klouže po černé obloze na nízkou oběžnou dráhu Země. Manažeři startu NASA i SpaceX byli se startem spokojeni. „Dnes jsme měli opravdu čisté odpočítávání. Raketa Falcon9 odvedla skvělou práci a kapsle Dragon byla skvělá.“ Posádka 4 ze tří astronautů NASA, Steve Stitch z programu NASA Commercial Crew Program, řekl. jsme nadšeni, že mohou začít svou cestu.“ Ředitel. Kjell Lindrin a pilot Bob Hines a Jessica Watkins – první černoška, ​​která strávila značné množství času na Mezinárodní vesmírné stanici. Kompletní posádka – italská astronautka Samantha Cristoforetti, a pro první čas v týdnech, odpalovací rampy 39 A a B jsou prázdné. To je nyní poté, co byla posádka-4 vypuštěna z masivní lunární rakety NASA Artemis I a byla vrácena do budovy Vehicle Assembly Building po více než měsíci testování na platformě B Další historický mezník pro Crew-4, raketa Falcon9 použitá na misi při jejím čtvrtém letu s astronauty. Přistál na dronové lodi „Lack of Gravitas“ asi 340 mil daleko asi 10 minut po startu. Kapsle Crew Dragon se ve středu po osmé hodině ranní setká s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Posádka-4 poté asi po 90 minutách vystoupí na Mezinárodní vesmírnou stanici, poté podstoupí proces doručení s posádkou-3 v provozu stanice a několik probíhajících vědeckých experimentů. Očekává se, že se posádka-3 odpojí a vrátí se na Zemi přibližně za Pět dní. Několik desítek lidí sledovalo start z lodní rampy Freddyho Patricka a většina z nich přicházela z města a téměř všichni sledovali start poprvé. Většina lidí byla mimo město a téměř všichni sledovali střelbu poprvé. Nyní byli Lindgren, Hines, Watkins a Cristoforetti před svým propuštěním v karanténě. Watkinsová, geoložka zařazená do užšího výběru NASA pro misi při přistání na Měsíci v nadcházejících letech, vidí svou misi jako „důležitý milník, myslím, pro agenturu a stát“. Vděčí za podporu rodině a mentorům – včetně Mae Jamesonové, první černošky ve vesmíru v roce 1992 – „za to, že konečně mohla žít svůj sen.“

READ  Hubble se znovu podívá na galaxii, která zjevně postrádá temnou hmotu

Výbuch světla v temnotě před úsvitem – Start rakety Crew-4 Falcon9, která klouže po černé obloze na nízkou oběžnou dráhu Země.

Manažeři startu NASA a SpaceX byli startem nadšeni.

„Dnes jsme měli opravdu čisté odpočítávání. Raketa Falcon9 si vedla skvěle a kapsle Dragon byla skvělá. Je skvělé vidět, jak posádka vstupuje dovnitř, a můžete říct, že jsou nadšení, že mohou začít svou cestu,“ řekl Steve Stitch z NASA. Program komerčních posádek.

Crew 4 se skládá ze tří astronautů NASA. šéf. jako Jill Lindrin, pilot Bob Hines a Jessica Watkins – první černoška, ​​která strávila delší dobu na Mezinárodní vesmírné stanici. Posádka uzavřela – italská astronautka Samantha Cristoforetti.

Poprvé za několik týdnů jsou odpalovací rampy 39 A a B prázdné. To je nyní, když Crew-4 byla vypuštěna z masivní měsíční rakety NASA Artemis I a byla vrácena do budovy Vehicle Assembly Building po více než měsíci testování na platformě B.“

Další historický mezník pro Crew-4, raketa Falcon9 použitá pro misi, je na svém čtvrtém letu s astronauty.

Přistálo na bezpilotní lodi „Lack of Gravitas“ asi 340 mil daleko asi 10 minut po startu.

Kapsle Crew Dragon se ve středu po osmé hodině ranní setká s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Posádka-4 poté vystoupá k Mezinárodní vesmírné stanici asi o 90 minut později.

Poté podstoupí předání s Crew-3 v provozu stanice a několik probíhajících vědeckých experimentů.

Očekává se, že Crew-3 se odpojí od Země a vrátí se na Zemi přibližně za pět dní.

Několik desítek lidí sledovalo start z rampy lodi Freddy Patrick Park.

Většina lidí přicházela z města a téměř všichni se dívali na první střelbu. Většina lidí byla mimo město a téměř všichni sledovali první střelbu.

READ  Astronauti NASA jsou „příliš zaneprázdněni“ před nedělní procházkou vesmírem na Mezinárodní vesmírnou stanici

Nyní Lindgren, Heinz, Watkins A Cristoforetti byl před propuštěním v karanténě.

Watkinsová, geoložka zařazená do užšího výběru NASA pro misi při přistání na Měsíci v nadcházejících letech, vidí svou misi jako „důležitý milník, myslím, pro agenturu a stát“.

Připisuje zásluhy rodině a podpůrným mentorům – včetně Mae Jemisonové, první černošky ve vesmíru v roce 1992 – „za to, že jsem konečně mohla žít svůj sen.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.