Covid: Plán cestovního ruchu a zkrácení izolace bude projednán v Radě ministrů

Podle pondělní aktualizace provedené ministerstvem zdravotnictví bylo v pondělí v Izraeli zaznamenáno přibližně 730 nových případů COVID-19, například kabinetu proti koronavirům. bylo očekáváno Setkat se později během dne, abychom diskutovali o dalších krocích země proti propuknutí epidemie, včetně strategie umožnění vstupu turistů a možnosti zkrácení izolačního období na sedm dní ze současných minimálně deseti dnů.
Zatímco počet nových nosičů virů vytvořil rekord od března, míra závažných onemocnění – což vláda považován za nejdůležitější parametr ke sledování – zůstal omezený.

Asi 45 pacientů bylo v úterý ráno ve vážném stavu, dva před méně než 24 hodinami. V dubnu bylo s podobným počtem aktivních případů – přibližně 4600 – přibližně 270 pacientů.

Jak očekával generální ředitel ministerstva zdravotnictví profesor Nachman Asch na pondělní tiskové konferenci, ministerstvo aktualizovalo údaje týkající se počtu kontrol prováděných denně za poslední měsíc, a to po velkém počtu negativních zpráv PCR, které byly provedeny na letišti, byly detekovány. Ben Gurion dvakrát.

Zatímco předchozí data ukázala, že v minulých pracovních dnech byl počet provedených testů často nad 70 000, po opravě se tento počet pohybuje kolem 50 000 – 55 000. Ve výsledku se také zvýšila míra testů poskytujících pozitivní výsledek z 0,6-0,8% na 1-1,3%.

Předseda vlády Naftali Bennett a ministr zdravotnictví Nitzan Horowitz se mají brzy odpoledne setkat s představiteli zdravotnictví, aby se připravili na kabinet.

Kabinet by měl mimo jiné projednat možná opatření k potlačení současného ohniska, včetně zkrácené verze Zelené chodby.

Ještě před několika týdny byla zelená dráha udělena očkovaným a plně uzdraveným jednotlivcům nebo dětem příliš mladým na to, aby byli napadeni a kteří podstoupili testování PCR za posledních 72 hodin, což jim umožnilo přístup na určená místa a činnosti.

READ  Vlad Pollinator: Dracula's Castle přitahuje návštěvníky údery COVID-19

Podle nových návrhů budou události, kterých se účastní více než 100 lidí, podle izraelských médií přístupné pouze lidem, kteří byli očkováni, uzdraveni nebo mají negativní koronový test.

Poté, co Bennett požádal ministerstvo zdravotnictví, aby zvážilo zkrácení karanténního období – které v současné době trvá nejméně 10 dní se dvěma negativními testy nebo dva týdny bez – zdravotničtí úředníci doporučí snížit izolaci na sedm dní.

Pokud jde o plán na znovuotevření hranic země cizím státním příslušníkům, očekává se, že ministr cestovního ruchu Yoel Razvozov představí kabinetu komplexní plán.

Izrael je pro cizí státní příslušníky uzavřen více než rok, až na malé výjimky.

Očkovaní turisté ze zemí s nízkou mírou onemocnění měli být povoleni od 1. července, ale datum bylo posunuto zpět na 1. srpna kvůli nárůstu případů.

Podle nového systému budou ti, kteří byli očkováni vakcínou uznanou americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv nebo Evropskou unií EMA, moci vstoupit pouze s negativním testem PCR, zatímco jedinci, kteří byli očkováni jinými vakcínami, podstoupí rychlý sérologický test po příletu na letiště Ben-Gurion s výsledky 15 minut Potvrzení přítomnosti protilátek v jejich krvi.

Cílem je otevřít se 1. srpna, uvedl Razvozov, ale rozhodnutí bude záviset na míře šíření choroby v Izraeli.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.