Covid: Minulý týden se ve Spojeném království nakazilo 1,7 milionu lidí

Oficiální údaje ukazují, že minulý týden se ve Spojeném království nakazilo Covid-19 odhadem 1,7 milionu lidí, což je rekord pro epidemii.

Údaje Národního statistického úřadu (ONS) od pondělí 13. do neděle 19. prosince ukázaly, že infekce byly na nejvyšší úrovni od začátku podobných čísel na podzim loňského roku.

Podpora statistik Průvodce od čtvrtka, kdy byla poprvé zjištěna standardní míra infekce.

Odhaduje se, že jeden z 35 lidí v soukromých domech v Anglii – neboli 2,83 procenta populace – je infikován. V Severním Irsku se předpokládá, že toto číslo je 1 ze 40.

Nejvyšší podíl nakažených v Anglii byl v Londýně, kde měl koronavirus asi jeden z 20 lidí.

Počet infekcí považovaných za Omicron vzrostl minulý týden, stejně jako počet lidí, kteří byli pozitivně testováni na Covid ve všech čtyřech zemích Spojeného království, uvedl Úřad pro národní statistiku.

Úředníci uvedli, že infekce vzrostly mezi všemi věkovými skupinami v Anglii a ve všech regionech kromě jihozápadu, kde je trend nejistý.

Hlavní statistika Úřadu pro národní statistiku Esther Sutherlandová uvedla, že čísla naznačují, že rychlé šíření omikronu bylo důležitým faktorem v tomto trendu.

Je známo, že omikron je čtyřikrát až pětkrát více přenosný než delta varianta.

Dříve šéf britské Organizace pro zdravotní bezpečnost uvedl, že údaje naznačující, že Omicron může mít menší pravděpodobnost, že způsobí vážné onemocnění než delta varianta, která nabízí „vánoční záblesk naděje“ – ale varoval, že je příliš brzy na bagatelizaci hrozby nového kroucení.

Pro Radio 4 to řekla generální ředitelka Agentury pro zdravotní bezpečnost Spojeného království Jenny Harrisová dnes Je zapotřebí více informací, zejména o účinku na starší a křehké pacienty.

READ  Armáda se blíží k hranici. mučících nástrojů

„Ve výsledcích, které jsme včera zveřejnili, je jiskřička naděje na Vánoce, ale rozhodně ještě nejsou do bodu, kdy bychom mohli snížit tuto vážnou hrozbu,“ dodala.

UKHSA odhaduje, že u někoho s Omicronem je o 31 až 45 procent nižší pravděpodobnost, že se zúčastní A&E, a nejméně o 50 procent menší pravděpodobnost, že bude přijat do nemocnice, než u někoho s delta variantou.

Rychlé šíření Omicronu vedlo k tomu, že se stal „dominantním kmenem nyní ve Spojeném království“ a Dr. Harris řekl, že případy se stále množí ve „většině regionů“ země.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *