COVID: Mezi „vyšší“ příznaky patří snížený čich nebo snížená schopnost čichu

COVID: Mezi „vyšší“ příznaky patří snížený čich nebo snížená schopnost čichu

I když jsou vakcíny tou největší zbraní, kterou můžete přidat do svého arzenálu ochrany proti Covidu, nejsou stříbrnou kulkou. Dokonce i pacienti, kteří byli poškrábáni, mohou onemocnět a pociťovat příznaky. Nejnovější zprávy naznačují, že případy opět přibývají, s novými „hlavními“ příznaky včetně sníženého čichu. Zde je návod, jak to zjistit.

Profesor Tim Spector na kanálu Zoe na YouTube řekl: „Covid je opět ve zprávách, protože ceny rostou a my jsme nyní přes 200 000.“ [cases]. To je o 36 procent více než před dvěma týdny, což je poměrně hodně.

„Asi jeden z 27 lidí má stále Covid a máme před sebou cestu, než se k nim vrátíme.“ [numbers] Viděli jsme v létě.

„Varianta Omicron BA.5 zůstává nejoblíbenější. V okolí jsou další, ale nepřevzali.“

S tímto dominantním kmenem, který způsobuje nárůst případů ve Spojeném království, symptomy stále zahrnují obvyklé podezřelé, jako je bolest v krku, rýma a bolest hlavy.

Přečtěte si více: Barva vaší stolice je „časným příznakem“ rakoviny střev – pozorována v 89 % případů

Nicméně nejnovější zprávy z Aplikace pro studium Covid Zoekterá sleduje převládající příznaky Covid prostřednictvím hlášení pacientů, přidala změněný čich na svůj seznam „top“ příznaků, které je třeba sledovat.

Anosmie neboli snížená schopnost čichu je jedním z příznaků, které můžete zaznamenat.

podle Výzkumpublikované v časopise HNO, asi 31 procent pacientů s pachově zkreslenou rýmou, která popisuje chronické kýchání nebo ucpaný nos a rýmu.

Studie ukazuje, že nedostatek čichu byl hlavním nebo jediným příznakem u dvou jejich subjektů.

Nenechte si ujít

Kromě poklesu vaší schopnosti čichat pacienti s COVID často hlásí parosmii, kdy se známý tělesný pach změní na něco nepříjemného, ​​nebo ducha, kdy cítíte něco, co tam není.

READ  Prehistorický muž žil a miloval neandertálce v Negevu před 50 000 lety

Ačkoli Covid může stále vyvolat příznaky zaměřené na váš nos, „klasická“ anosmie je podle Zoe „méně častá“.

Zatímco toto alarmující znamení bývalo hlavním indikátorem Covidu, ztráta čichu je nyní na 14. místě v seznamu převládajících příznaků.

Pacienti s virem mají tendenci hlásit spíše změny čichu než úplnou ztrátu čichu.

Přečtěte si více: Jídla, kterým se o letošních Vánocích vyhnout a kdy jíst – Top 10 tipů od profesora ZOE

Tento seznam příznaků byl sestaven na základě nejnovějších údajů za 30 dní před 5. prosincem s použitím zpráv Zoe Contributor s pozitivními testy na Covid.

Zdravotní studie vysvětluje: „Dříve jsme hlásili pět hlavních příznaků. Ale postupem času jsme tyto změny viděli hodně.“

Nyní tedy uvádíme 10 hlavních příznaků, které zůstávají stabilnější.

„Hodnocení těchto příznaků je založeno na hlášeních přispěvatelů aplikace a nebere v úvahu variantu, která infekci způsobila, ani žádné demografické informace.“

I když není nutné se podle zákona izolovat, když máte virus, NHS stále žádá lidi, aby zůstali doma a vyhýbali se kontaktu s ostatními, když jsou infikováni.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *