Covid bude mutovat jako chřipka a pravděpodobně zde zůstane

Výkonný ředitel nouzového programu Světové zdravotnické organizace (WHO) Mike Ryan hovoří na tiskové konferenci o novém koronaviru (2019-nCoV) v Ženevě ve Švýcarsku.

Dennis Balibos | Reuters

COVID-19 Globální zdravotničtí představitelé v úterý uvedli, že pravděpodobně „zůstane s námi“, protože virus nadále mutuje v neočkovaných zemích po celém světě a předchozí naděje na jeho vymýcení se zmenšují.

„Myslím si, že tento virus je tu proto, aby s námi zůstal, a bude se vyvíjet jako viry pandemické chřipky a vyvine se v jeden z dalších virů, které na nás působí,“ řekl doktor Mike Ryan, výkonný ředitel programu WHO pro mimořádné události v oblasti zdraví. , na tiskové konferenci.

Představitelé Světové zdravotnické agentury již dříve uvedli, že vakcíny nezaručují, že svět vymýtí Covid-19 jako jiné viry. Několik prominentních zdravotnických odborníků, včetně hlavního lékařského poradce Bílého domu Dr. Anthony Fauci a Stefan Bancel, generální ředitel výrobce vakcíny proti Covid moderníVarovali, že svět bude muset žít s Covidem navždy, stejně jako chřipka.

„Lidé říkali, že virus odstraníme, nebo ho dostaneme,“ řekl Ryan. „Ne, nejsme příliš vyloučeni.“

Představitelé WHO uvedli, že kdyby svět podnikl včasné kroky k zastavení šíření viru, dnešní situace by byla velmi odlišná.

„Na začátku této pandemie jsme měli šanci,“ řekla v úterý Maria Van Kerkhove, technická vedoucí WHO pro Covid-19. „Tato pandemie nemusela být tak špatná.“

READ  Podivný dokument testuje hranice vědy tvrzením, že chobotnice přišly z vesmíru

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *