Covid-19 Živé aktualizace: Vakcíny a zprávy o testování

Kredit…Stefani Reynolds pro The New York Times

Dny před první fází Washingtonu povinné očkování vstoupila v platnost od ledna. 15, The Big Board, rodinný bar v oblíbeném H Street Corridor, tweetoval, že bude „vždy“ otevřený pro každého.

Majitelé Big Boardu dodrželi svůj slib za vysokou cenu. Tento týden byl bar, míli od Kapitolu USA, uzavřen poté, co odmítl splnit příkaz starostky Muriel Bowserové, aby zkontroloval, zda mají patroni starší 12 let alespoň jednu dávku vakcíny Covid.

Ale zdá se, že bar už žije jiným životem, alespoň v konzervativních kruzích.

Poté, co městský zdravotní inspektor v úterý zveřejnil na dveřích The Big Board oznámení o uzavření, v němž uvedl, že bar „představuje bezprostřední zdravotní riziko pro veřejnost“, senátor Rand Paul, republikán z Kentucky, večeřel v baru se zaměstnanci, podle Washingtonský examinátor a The Denní volající, dva konzervativní zpravodajské kanály. Od té doby je ale bar pro veřejnost uzavřen.

Pan. Paul předložil před Kongresem návrh zákona zvrátit požadavky Washingtonu na očkování. To také dříve tvrdil „masky nefungují“ navzdory konsensus mezi úředníky veřejného zdraví že omezují šíření viru. Ukázala to i kalifornská studie, kterou tento týden zveřejnilo Centers for Disease Control and Prevention důsledné používání vysoce kvalitních masek nabízí uživatelům silnou ochranu.

The Examiner a The Daily Caller uvedly, že několik dalších republikánských členů Sněmovny se připojilo k Mr. Paul v úterý večer, z nichž všichni také veřejně kritizovali očkovací mandáty, včetně zástupců Thomas Massie, republikán z Kentucky a Ronny Jackson, republikán z Texasu. Usmívající se a bez masky, někteří zákonodárci pózoval pro obrázky se spolumajitelem baru Ericem Flannerym.

READ  Biden se připojí k vůdcům NATO v Bruselu a příští týden se zúčastní summitu Evropské rady uprostřed ukrajinské války

V YouTube video udělal ten večer, Mr. Flannery, s některými zástupci Kongresu stojícími vedle něj, přísahal, že „bude pokračovat v boji“ a řekl, že starostův příkaz musí být napaden u vrchního soudu DC.

Pan. Massie pak pozdravil Mr. Flanneryho vzdor. „Pokud je mandát nelogický, jediná logická věc, kterou lze udělat, je vzepřít se mu,“ řekl. řekl Massie. „Pokud je mandát protiústavní, je ústavní se jím neřídit. Pokud je mandát nevědecký, jediná vědecká věc, kterou lze udělat, je ignorovat ho. A tak vám Bůh žehnej a děkuji vám, že jste byli v boji.“

A zástupce Tim Burchett pozval Mr. Flannery se přemístit. „Pokud chceš přijet do Tennessee, jsme stát milující svobodu a rádi bychom tě měli, bratře,“ řekl.

Video nahrála konzervativní stránka Daily Signal a později jej sdílela The Big Board na své facebookové stránce.

Ve čtvrtek Glenn Beck, neočkovaný konzervativní rozhlasový moderátor, který předtím byl kritizován za šíření dezinformací o vakcínách Covid, s nimiž také hovořil Mr. Flanery a propagoval bar, která nasměruje posluchače na sbírkovou kampaň na GiveSendGo, křesťanském crowdfundingovém webu. Další konzervativní talk show, The Clay Travis a Buck Sexton Show, která převzal časový úsek dříve obsazeno hvězdou pravicového rozhlasového vysílání Rushem Limbaughem, rozhovor Flanery ve čtvrtek a propojeno s crowdfundingovou stránkou. Do sobotního odpoledne tato stránka zaznamenala více než 16 500 dolarů v darech.

A dřívější kampaň GoFundMe pro vlastníky The Big Board vytvořená společností a korespondent s Daily Caller v lednu 19 a tweetoval Mr. Paul do sobotního odpoledne nasbíral více než 32 700 dolarů na darech.

Pan. Flannery a The Big Board okamžitě neodpověděly na žádost o komentář.

V prosinci, když starosta Bowser oznámil, že bude zavedena vstupní povinnost očkování, Washington zažíval prudký nárůst pozitivních testů na Covid Jako dominantní se stala varianta Omicron.

READ  Rusko nevylučuje vojenské nasazení na Kubě a ve Venezuele

Úmrtí na covid v okrese se v důsledku toho zvýšili jen mírně, pravděpodobně proto více než 92 procent populace měla alespoň jednu dávku vakcíny.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.