COVID-19: Může to být známka toho, jak jste nemocní virem, říká nová studie

Nová studie zjistila, že neočekávaná fyzická vlastnost může nakonec určit, jak nemocný člověk po nákaze COVID-19.

Britští vědci uvádějí, že prsty mohou naznačovat souvislost mezi závažností infekce, která může vést k hospitalizaci pacienta s COVID-19.

podle Studujte Swansea UniversityU mužů je nízký testosteron a vysoký estrogen spojen se zvýšeným rizikem závažné infekce COVID-19.

Výzkumníci uvedli, že menší délka prsteníku mužů, známka nízkého testosteronu, byla prediktorem těžké infekce COVID-19 a zvýšeného rizika hospitalizace po nakažení virem.

Poznamenali, že lidé, kteří mají větší rozdíly ve velikosti mezi prsty levé a pravé ruky, jsou vystaveni většímu riziku.

Nová studie zkoumala souvislost mezi prenatálními pohlavními hormony a pohlavními hormony během puberty a mírou hospitalizací kvůli COVID-19.

Během studie vědci zkoumali objemové poměry pro druhou, třetí, čtvrtou a pátou číslici na rukou více než 150 lidí. Z toho bylo 54 pacientů s COVID-19, zatímco ostatní mohli sloužit jako kontrolní skupina.

Podle profesora Johna Manninga z výzkumného týmu aplikované technologie, sportu a medicíny (A-STEM) ve Swansea: „Výzkumníci poznamenávají, že pacientky, které mají ‚ženské‘ malíčky, které jsou krátké ve srovnání s jejich ostatními prsty na nohou, mají tendenci trpět závažným onemocněním COVID-19. příznaky, které vedou k hospitalizaci.“

„Důležité je, že pacienti s velkými rozdíly mezi praváky a leváky v poměrech 2D:4D a 3D:5D – výrazně zvýšili šance na hospitalizaci,“ poznamenal.

„Naše zjištění naznačují, že závažnost COVID-19 je spojena s nízkým testosteronem a možná i vyšším estrogenem u mužů i žen,“ řekl Manning a označil to za důležité, „protože kdyby bylo možné přesněji identifikovat, kdo je pravděpodobně náchylný k infekci. , U závažného viru COVID-19 by to mělo pomoci zacílit očkování.“

Do budoucna Manning řekl, že jeho tým bude pokračovat ve výzkumu, protože se snaží rozšířit velikost vzorku těch, kteří byli testováni pro tuto teorii.

READ  Fyzici z MIT objevují rodinu „magických“ supravodivých grafenových struktur

„Náš výzkum pomáhá zlepšit porozumění COVID-19 a může nás přiblížit ke zlepšení zásob antivirových léků, pomůže zkrátit pobyty v nemocnici a snížit úmrtnost,“ řekl.

„Vzorek je malý, ale neustálá práce vedla k nárůstu vzorku. Doufáme, že brzy oznámíme další výsledky.“

Chcete-li se přihlásit k odběru bezplatných denních e-mailů a upozornění na novinky od Daily Voice.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *