Coco Gauff připravuje druhé kolo Clash se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou

Americká teenagerka Coco Gauffová postoupila do druhého kola, zatímco hráč, který se umístil mimo první 100 na Adelaide International Stadium zde v úterý vyřadil 15. nasazenou Elinu Svitolinovou.

Sedmnáctiletý Gauff na 22. místě porazil norskou kvalifikační Ulrike Ekereovou 6:2, 6:1 za 63 minut. Devětadvacetiletý Eikeri, na 306. místě světového žebříčku, hrál proti soupeři z první padesátky teprve podruhé.

Gauffová čelila v úvodní sadě třem brejkbolům, ale každý odložila, když si vybojovala vedení o jeden set. Jednostrannější to pro Američanku bylo ve druhém setu, který vyhrála, aniž by čelila brejkbolům.

Díky vítězství Gauff odehrál působivý zápas druhého kola proti světové jedničce Ashleigh Bartyové z Austrálie. Ve svém jediném předchozím střetnutí porazil Gauff Bartyovou loni ve čtvrtfinále Říma poté, co Australan ze zápasu odstoupil kvůli zranění ruky.

Ukrajinská osmá nasazená Svitolinová prohrála s Ruskou Anastasií Jasanovou 5-7, 6-4, 6-3 v utkání, které trvalo dvě hodiny a 34 minut. Jasanová, která je nyní na 130. místě světového žebříčku, vyhrála oba zápasy své kariéry proti 20 nejlepším hráčkám, z nichž oba přišly v úvodním týdnu roku.

V roce 2021 Jasanová šokovala Češku Karolínu Plíškovou na slavnostním zahájení sezóny v Abu Dhabi.

Jasanová ve svém prvním zápase v Austrálii po prohraném prvním setu nezaujala a 15. nasazená Svitolinová ve druhém a třetím setu třikrát lámala, aby ustála.

„Pracovala jsem tvrdě každý den (mimo sezónu) a dala jsem do toho všechno,“ citoval web wtatennis.com 22letou Jasanovou po jejím vítězství.

Přečtěte si všechny nejnovější zprávy, aktuální zprávy a zprávy o koronaviru zde.

READ  Zvyšování ovlivňování výsledků zápasů během pandemie a „diverzifikace“ do nových oblastí | Sportovní sázení

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *