Coco Gauff překonal rekord, když se stal nejmladší českou hvězdou, která byla překonána v Top 100 WTA تصنيف

Rok 2022 byl pro tenisové fanoušky po celém světě jízdou na horské dráze. Byli jsme svědky srdečného rozloučení dvou sportovních legend a zároveň jsme byli svědky růstu nových tenisových hvězd. Linda Fruhvirtová doplňuje seznam vzrušujících talentů, kteří se prosadili na vrcholu. Mladá česká hvězda, které je teprve 17 let, vyhrála svůj první titul na okruhu WTA na Chennai Open 2022. Poté překonala rekord, který dříve držela Coco Gauffová.

Chennai Open 2022 znamená návrat turnaje WTA do Indie poprvé od roku 2008. Linda Frohvertová porazila Magdu Linnetovou 4-6, 6-3, 6-4 a získala svůj první titul na okruhu WTA ve dvouhře.

reklamy

Článek pokračuje pod tímto inzerátem

Česká hvězda poráží Coco Gauff

Na Linz Open 2019 vyhrála Cori ‚Coco‘ Dionne Gauff svůj první titul ve dvouhře na okruhu WTA Tour ve věku 15 let, čímž se stala nejmladší držitelkou titulu ve dvouhře. Coco Gauffová ve finále porazila Jeļenu Ostapenkovou a stala se nejmladší hráčkou WTA, která vyhrála titul ve dvouhře. V neděli v Chennai získala Fruhvirtová také svůj první titul a je nyní nejmladší hráčkou, která se umístila v první stovce.

MIAMI GARDENS, FL – 23. března: Cory Gough ze Spojených států během rozhovoru pro média v den třetí Miami Open na Hard Rock Stadium 23. března 2022 v Miami Gardens na Floridě (Foto Robert Prang/Getty Images)

„Ve své hře jsem se cítil dobře, věděl jsem, že se mi tu může dařit, ale bylo to mnohem lepší, než jsme všichni očekávali,“ ona stlačený Na dotaz ohledně zápasu. Před zaplněným publikem v Chennai porazila sedmnáctiletá hráčka třetí nasazenou Fruhvirtovou z Polska. Linda Fruhvirtová se tímto ohromujícím vítězstvím probojovala do top 75 žebříčku WTA.

reklamy

Článek pokračuje pod tímto inzerátem

Ponořte se hlouběji

„Sám jsem se snažil vyhrát‘ – Coco Gauff říká, že se tohoto turnaje pro jiné lidi neúčastnila

před 4 měsíci

Chennai Open 2022 viděl sílu Lindy Frohvitové

„Jsem tak šokovaný, teď mám problém najít správná slova, nečekal jsem to,“ Linda po své úžasné výhře promluvila se slzami v očích. Dvouhodinová a 40minutová bitva udržela dav na kraji sedadel.

Navzdory prohranému prvnímu setu si dorostenka udržela nervy na uzdě a napsala nezapomenutelnou výhru. Je to začátek nové éry tenisové dominance mladší generace?

Podívejte se na tento příběh – Serena Williamsová, Maria Šarapovová, Naomi Ósakaová a další hráčky WTA

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.