Co bude dál s měsíční raketou NASA?

Co bude dál s měsíční raketou NASA?

Během několika příštích dnů budou inženýři NASA zkoumat únik vodíku, který způsobil start lunární rakety při sobotním druhém pokusu o start, a potřebují zjistit, zda mohou zapracovat na problému s těsněním, když se vstřikuje podchlazené palivo. v raketě na platformě nebo jakmile je vrácena do budovy montáže vozidla. Související: Pokus o spuštění Artemis 1 byl vymazán po zjištění úniku; Další pokus přijde v říjnu a oba weby mají své výhody i výzvy. „Existuje riziko proti obchodu s rizikem. Když to děláte na polštáři, jste vystaveni podmínkám prostředí a k tomu potřebujeme vybudovat environmentální kryt. Pokud to uděláme v budově Vehicle Assembly Building, Vehicle Assembly Building je environmentální kryt,“ řekl Mike Sarafin, manažer mise Artemis NASA. Bez ohledu na únik musí být systém resetován ve VAB, než bude možné provést další pokus o start. Program je zaměřen na testování rakety SLS a kosmické lodi Orion, která bude nést astronauty. I když na palubě nejsou žádní lidé, shromážděná data jsou nezbytná pro bezpečnost, když čtyři astronauti sedí na 322 stop vysoké lodi SLS.“ Existuje pochopení, i když jsou lidé zklamaní. Vím, že lidé chápou, že to jsou věci, kde je bezpečnost na prvním místě. Někdy prostě musíte udělat rozhodnutí o odkladu, řekla Julie Brissettová z Floridského vesmírného institutu na UCF. Takže prozatím bude zpoždění záviset na pokroku dosaženém při opravě netěsného těsnění. Že křoviny jsou součástí procesu. „Půjdeme, až bude připraven. Do té doby nepoletíme, zvláště teď, na zkušební let, protože budeme tlakově testovat a testovat tento tepelný štít a ujistit se, že je zdravý, než na něj postavíme čtyři lidi.“ V současné době nepředstavuje žádné riziko pro budoucí plán mise Artemis: Artemis II je stále naplánován na rok 2024 a Artemis III je stále nastaven na rok 2025. „Dvě loupání stojí mnohem méně než selhání,“ řekl Nelson. Konference po sobotním rubu:

READ  Odborník na výživu vysvětlil úžasné výhody hrušky nebo nashipati

Během několika příštích dnů budou inženýři NASA zkoumat únik vodíku, který způsobil start lunární rakety na zemský povrch. Druhý pokus o spuštění v sobotu.

Potřebují vědět, zda se chystají vyřešit problém s těsněním, kdy se přechlazené palivo vstřikuje do rakety na podložce nebo se vrací do budovy montáže vozidel.

Příbuzný: Pokus o spuštění Artemis 1 byl vymazán po zjištění úniku; Další pokus přijde v říjnu

Obě stránky mají své výhody i výzvy.

Existuje riziko versus rizikový obchod. Když to uděláte na polštáři, jste vystaveni okolním podmínkám a k tomu potřebujeme vybudovat environmentální kryt. Pokud to uděláme v budově sestavy vozidel, bude budova sestavy vozidel uzavřeným prostorem pro životní prostředí. Tuto rychlou separaci však nemůžeme testovat při extrémně nízkých teplotách,“ řekl Mike Sarafin, manažer mise Artemis NASA.

Bez ohledu na únik musí být systém před dalším pokusem o spuštění resetován ve VAB.

První mise programu Artemis se zaměřuje na testování rakety SLS a kosmické lodi Orion, která poveze astronauty. Takže i když na palubě nejsou žádní lidé, shromážděná data jsou nezbytná pro bezpečnost, když čtyři astronauti sedí na vrcholu 322 stop vysoké SLS.

Je tam pochopení, i když jsou lidé zklamaní. Vím, že lidé chápou, že to jsou věci, kde je bezpečnost na prvním místě. Julie Brissett z University of California, Florida Space Institute VF, řekla:

K dnešnímu dni, jak dlouhé zpoždění bude záviset na postupu opravy tmelu.

V sobotu administrátor NASA Bill Nelson zdůraznil, že křoviny jsou součástí procesu.

„Půjdeme, až to bude připraveno. Do té doby nepoletíme, zvláště teď, na zkušební let, protože budeme tlakově testovat a testovat tento tepelný štít a ujistit se, že je zdravý, než na něj postavíme čtyři lidi.“ to.“

READ  Mise DART: „Vagony“ jsou vypuštěny poté, co se kosmická loď NASA srazila s asteroidem

Nelson uvedl, že to v současné době nepředstavuje žádné riziko pro plán budoucích misí Artemis: Artemis II je stále naplánován na rok 2024 a Artemis III je stále naplánován na rok 2025.

„Dva slupky stojí mnohem méně než selhání,“ řekl Nelson.

Kompletní tisková konference Artemis po sabatním tření:

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *