Členové EBU se po přerušení COVID-19 chystají vysílat evropské mistrovství pro různé sporty

© Detlev Seib / MyRowingPhoto.com

Členové EBU a další vysílací společnosti přijímají bezprostřední návrat mistrovství Evropy v různých sportech se svými plány univerzálního pokrytí, protože mistrovství Evropy ve veslování pokračuje v italské Varese.

Subjekty televizního vysílání letos uvítaly stabilitu mezinárodního sportovního kalendáře poté, co byly loni narušeny v důsledku pandemie COVID-19.

Jejich plány sledují prudký nárůst počtu živých televizních hodin a pokrývají loňské mistrovství Evropy v atletice v polském Toru.

Letošní Mistrovství Evropy ve veslování ukazuje celkem 21 evropských provozovatelů vysílání (19 členů EBU a dva nečlenové), ve srovnání s 13 pro loňskou akci v polské Poznani, která byla odložena z června na říjen 2020, a 15 pro 2016 ročník v německém Brandenburgu, poslední událost, která se mistrovství konalo v olympijském roce.

Členy Evropské vysílací unie, kteří se zavázali vysílat turnaj, jsou: HRT (Chorvatsko); CT (Česká republika); DR (Dánsko); EER (Estonsko); ARD / ZDF (Německo); ERT (Řecko); MTVA (Maďarsko); RTE (Irsko); RAI (Itálie); LRT (Litva); NOS (Nizozemsko); NRK (Norsko); TVP (Polsko); Match TV (Rusko); RTS (Srbsko); RTVE (Španělsko); SRG (Švýcarsko); A BBC (UK).

Mistrovství Evropy ve veslování bude pokrývat také francouzský LeCipe a rumunský Luke Sport.

Letošní akce začíná dnes a potrvá do 11. dubna.

Mezitím se již 17 evropských provozovatelů vysílání přihlásilo k pokrytí mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice ve švýcarské Basileji, přičemž se očekává větší angažovanost v souvislosti s akcí plánovanou na 21. – 25. Dubna.

Toto číslo již představuje nárůst počtu provozovatelů vysílání pokrývajících událost v loňském roce v tureckém Mersinu (verze pro muže a ženy byla kvůli pandemii Covid přeložena na prosinec 2020) a ve švýcarském Bernu v olympijském roce. 2016.

Zájem provozovatelů rozhlasového a televizního vysílání je také silný o evropské mistrovství v plavání, které bylo odloženo na rok 2020 a nyní se má konat v maďarské Budapešti od 10. do 23. května.
Andreas Aristudimo, vedoucí práv na letní sporty v Eurovision Sport, uvedl: „Naši členové a vysílací partneři tento sport znovu objímají jako nikdo jiný. Několik měsíců nečinnosti kvůli pokračující epidemii.“

READ  'Love it': Tuchel chválí Conora Gallaghera, plánuje letní rozhovory | Chelsea

V prosinci loňského roku se Eurovision Sport a World Rowing dohodly na obnovení Evropské dohody o právech na média na období čtyř let, počínaje letošním rokem a pokračující až do roku 2024.

Dohoda pokrývající Evropu, Střední východ a severní Afriku rozšířila partnerství sahající až do začátku 80. let.

V loňském roce společnost Eurovision Sport prodloužila svou dohodu s European Gymnastics jako oficiálním partnerem v oblasti vysílání s exkluzivními celosvětovými právy na média o další čtyři roky od roku 2021 do roku 2024.

Rok 2021 je rovněž prvním rokem nedávné dohody mezi Eurovision Sport a LEN, evropským řídícím orgánem pro vodní sporty, která bude trvat do roku 2024.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *