Čínské elektromobily představují hrozbu pro bezpečnost a sifonová data: Česká vojenská rozvědka

Čínské elektromobily představují hrozbu pro bezpečnost a sifonová data: Česká vojenská rozvědka

Vysoký důstojník Vojenského zpravodajství České republiky Zní to jako Poplašné zvonky na čínských elektrických vozidlech varují, že mohou „zachycovat data a tváře“, když se pohybují.

Jan Perun, ředitel Vojenské zpravodajské služby České republiky, začátkem tohoto týdne varoval český parlament, že čínské elektromobily pohybující se v jejich ulicích mohou sbírat data pro čínskou vládu a zemi označil za „jejich nepřítele“.

„[If] Povolíme zde čínské elektromobily, povolíme mobilní senzory, které sbírají data, ať jdou kamkoli, a jsme spokojeni.

„S veškerou odpovědností říkám, že ztrácíme kontrolu nad tím, co se pohybuje po našich ulicích, zachycujeme data a tváře v okolí,“ dodal Peroun.

Peroun poznamenal, že v tuto chvíli neexistuje způsob, jak zjistit, zda konvenční čínská elektrická vozidla nebo kam tato data směřují, a „způsob, jakým se Čína chová z hlediska bezpečnosti a špionáže, znamená, že je naším nepřítelem,“ řekl Peroun. . řekl.

Český vojenský představitel řekl, že každý elektromobil a některá moderní auta mají kamery s vysokým rozlišením, které dokážou zachytit data pro čínskou vládu. je známo Pro „monitorovací pozici“. Čínské společnosti by měly spolupracovat se svou vládou.

„Každý čínský produkt je schopen sbírat data (elektromobily, mobilní telefony, tablety atd.),“ uvedl mluvčí Obranné informační služby Ladislav Šticha „Získaná data skončí u čínských zpravodajských služeb. „

Klikněte sem a přečtěte si více od Washington Examiner

Automobilový expert Mike Caudle řekl Fox Business V dubnu by měli být Američané „absolutně znepokojeni“ tím, zda čínská elektrická vozidla v USA shromažďují jejich data a dávají je čínské vládě.

USA již odradily Čínu od dovozu čínských EV a prezident Joe Biden na ně uvalil 100% cla, protože se obával, že země podkopne úsilí USA v oblasti elektromobilů s levnými produkty.

READ  Šéf NATO, nizozemští, dánskí a čeští premiéři jednají o pomoci Ukrajině

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *