Čínská lunární sonda bude nést francouzské a ruské vybavení

Čína zahájí v roce 2024 robotické přistávací plavidlo na Měsíc, uvedla oficiální tisková agentura a přepravovala zařízení z Francie, Švédska, Ruska a Itálie.

Hlavní designér programu, Hu Hao, na sobotní konferenci uvedl, že plány volají po přistání Chang’e 6 poblíž jižního pólu měsíce a sběru vzorků pro jeho přivedení zpět na Zemi.

Přistávací modul Chang’e je součástí úsilí Číny o průzkum vesmíru, jehož součástí je také sonda připravující přistání robotického vozidla na Marsu. Existují také plány na obíhající stanici s posádkou, přistání člověka na Měsíci a zotavení půdy z asteroidu.

V prosinci předchozí měsíční sonda, Čchang-e 5, přinesla měsíční kameny zpět na Zemi poprvé od 70. let.

Na konferenci v Nankingu ve východní Číně byl Hu citován, že Chang’e 6 „automaticky sbírá vzorky měsíce pro komplexní analýzu a výzkum“.

Hu uvedl, že se očekává, že přistávací modul bude mít nástroje vyvinuté vědci z Francie, Švédska, Itálie a Ruska. Neuvedl žádné podrobnosti o tom, co budou dělat.

Toto oznámení odráží rostoucí interakci mezi tajným čínským vesmírným programem spojeným s armádou a dalšími zeměmi.

READ  Vulkanická aktivita na Venuši – zlém dvojčeti Země – byla odhalena v Magellanových datech NASA

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *