Čína vytvoří pro zimní olympijské hry bublinu „uzavřené smyčky“

Mezinárodní olympijský výbor ve středu zveřejnil předběžný soubor zdravotních protokolů pro nadcházející zimní hry v Pekingu, které naznačovaly, že příští olympijské hry, které by měly začít 4. února, by mohly být. Nejvíce neobvykle omezená velká sportovní událost Od začátku pandemie koronaviru.

Olympijské hry a paralympijské hry v Pekingu se budou konat v tom, co organizátoři nazvali „systém řízení uzavřené smyčky“, prostředí podobné bublinám, kde sportovci, činovníci, vysílací společnosti, novináři a velká pracovní síla her budou nuceni jíst, spát, pracovat a soutěžit, aniž by odešli ode dne, kdy dorazí, do okamžiku, kdy odejdou.

Každý, včetně sportovců, kteří mají v úmyslu vstoupit do této bubliny, má dvě možnosti: dostat se do Číny zcela imunní nebo se připravit strávit prvních 21 dní v Pekingu na samotce.

A přestože se diváci budou moci vrátit na soutěžní místa poté, co budou z velké části vyloučeni z nedávných letních her v Tokiu, vstup bude omezen na obyvatele pevninské Číny.

Podrobnější plán her je naplánován na konec října, ale již nyní je jasné, že se organizátoři olympijských her v Pekingu a čínská vláda pokusí zavést úroveň kontroly – s téměř 3 000 sportovci a několika tisíci dalšími. Účastníci her, včetně mezinárodních novinářů, dobrovolníků a zaměstnanců stránek – na rozdíl od čehokoli, co se na Hrách dříve nevidělo.

Organizátoři Pekingu 2022 předložili tyto předběžné protokoly ve středu Výkonné radě Mezinárodního olympijského výboru. Mezinárodní olympijský výbor, v současné situaci, nabídl plnou podporu omezení.

Vzhledem ke společnému cíli poskytování bezpečných her řekla: „MOV a Mezinárodní výbor Červeného kříže plně respektují zásady stanovené v Pekingu 2022“.

Letní olympijské hry v Tokiu představovaly mnohem snazší protokol o zdraví. Účastníci nebyli povinni očkovat nebo izolovat, pokud nebyli očkováni, a přestože byli požádáni, aby se pokusili zůstat uvnitř herních míst, stále měli spoustu příležitostí k interakci s vnějším světem, a to i v samoobsluhách a místních restauracích s sebou.

READ  Svědci uvedli, že extrémisté obtěžují menšinové uprchlíky přijíždějící do Polska z Ukrajiny

Členům místních médií a pracovní síle v místě konání turnaje v Tokiu bylo mezitím dovoleno přestěhovat se ze svých domovů na olympijské stadiony. A po 14denním období přísnějších omezení dostali všichni návštěvníci her svobodu pohybu po městě, jak si přáli.

MOV uvedl, že takzvaný systém řízení uzavřené smyčky plánovaný v Číně bude zahrnovat „všechny oblasti související s hrami, včetně příjezdu a odjezdu, dopravy, ubytování, stravování, soutěží, zahajovacích a závěrečných ceremonií“.

Prohlášení MOV navrhlo, aby nikdo v systému nemohl z jakéhokoli důvodu vystoupit: „V rámci uzavřené smyčky se účastníci budou moci pohybovat pouze mezi tréninkovými místy, soutěžemi a prací. Bude zaveden specializovaný systém, který přepravovat hry. “

Ti, kdo jsou uvnitř bubliny, budou také denně testováni na koronavirus.

Požadavek očkování v Pekingu do roku 2022 – nebo téměř nepředstavitelná alternativa pro sportovce pouhé tři týdny v karanténě v předvečer her – představuje bezprecedentní krok během této pandemie. Žádná velká sportovní liga na světě nemá mandát očkovat všechny konkurenty, jinak by čelila podobnému několikatýdennímu období izolace, pravděpodobně bez přístupu k tréninku, než jim umožní soutěžit. Mezinárodní olympijský výbor ve středu uvedl, že budou přijaty všechny vakcíny uznávané Světovou zdravotnickou organizací a že sportovci, kteří požádali o lékařské výjimky, budou zváženi pro jejich individuální případy.

Mnoho vysoce postavených sportovců po celém světě zůstává očkováno a teprve se uvidí, kolik potenciálních olympioniků se rozhodne přeskočit olympijské hry v Pekingu nebo se podrobit třítýdenní karanténě, než aby přijali očkování, aby se dostali na hry. Sportovci z USA již čelí mandátu na vlastní vakcínu: Minulý týden americký olympijský a paralympijský výbor oznámil, že všichni jeho sportovci Očkování bude nutné do 1. prosince Pokud doufají, že budou delegaci zastupovat příští rok v Číně.

READ  Tropická bouře Earl předpovídala, že se promění v hurikán: Forecasters

V dalším výjezdu z Tokijských her, kde byli fanoušci úplně zakázáni, bude fanouškům v nějaké formě umožněno být na závodních místech v Pekingu. Podle Mezinárodního olympijského výboru budou ale vstupenky omezeny na obyvatele pevninské Číny, „kteří splňují požadavky na protiopatření proti COVID-19“. Organizace uvedla, že o podrobnostech těchto požadavků se stále diskutuje.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.