Čína si myslela, že porazila COVID, nyní roste indická varianta يرتفع

Čínská vláda přijala drastické opatření zrušením stovek letů a uzavřením několika ulic ve městě Guangzhou, které má více než 15,3 milionu obyvatel, kvůli rychlému šíření indického typu COVID-19.

Doposud rušné město zaznamenalo jen velmi málo hlášených případů, ale od konce týdne se podle čínského státu počet nových infekcí spojených s variantou poprvé identifikovanou v Indii a nyní známou jako delta varianta denně zdvojnásobil. média, která v mnoha Někdy pod epidemickými statistikami hlásí.

„V tomto závodu proti viru musíme trochu pokročit a běžet rychleji než dříve, abychom zabránili šíření viru a včas přerušili řetězec infekce,“ uvedl Huang Guangli, ředitel městské zdravotní komise v Guangzhou. Úterý. .

Od neděle byly zrušeny stovky letů do az mezinárodního letiště Guangdong Baiyun ve snaze omezit rychlé šíření. Městská vláda rovněž zakázala všem obyvatelům Kuang-čou opouštět město bez takzvaného „zeleného koridoru“ u státem řízených aplikací COVID-19.

Ve většině částí města je také zakázáno stravování v interiérech a v uzavřených společnostech může z domu odejít jen jedna osoba, aby si mohla koupit základní zboží.

Uzamčení nám připomíná začátek epidemie, kdy se Wuhan stal prvním epicentrem epidemie COVID-19, která se rychle rozšířila do Itálie a poté do zbytku světa. Čína od začátku epidemie hlásila 91 122 případů COVID-19 a 4 636 úmrtí souvisejících, což je řada považována za skromná.

Čína, která pomalu zavádí vakcínu i její omezená účinnost, využívá peněžní pobídky k očkování až 40 procent populace.

Mezitím v Indii stabilně klesá počet nových infekcí. V úterý země hlásila 127 510 nových případů – nejnižší nárůst od 8. dubna a 2795 nových úmrtí souvisejících s COVID-19, nejnižší od 26. dubna. Indie se stala zemí nejvíce zasaženou nedávnou vlnou pandemie, protože jí došly zásoby včetně kyslíku a léků. Vrcholný počet obětí se ukázal nezvládnutelným, protože v krematoriích došlo palivové dřevo. Řešení nových případů bylo oznámeno, protože indický očkovací program byl konečně zahájen jako bod obratu v epidemii.

READ  Itálie rozšířila mandát pro vakcínu proti COVID na všechny starší 50 let

Jinde, v Indii nebo v Deltě, dynastie hrozila vykolejením úsilí o znovuotevření ekonomik. Ve Velké Británii se infekce související s kmenem během týdne zdvojnásobily. Ve Vietnamu byl identifikován nový kmen, který se jeví jako směs kmene poprvé identifikovaného ve Velké Británii a indickém kmeni, což znepokojuje experty, kteří stále doufají, že převažují současné vakcíny.

I když se otevírá velká část Evropy a dalších částí světa, může být příliš brzy na oslavu. Také v úterý čínská vláda ohlásila vůbec první případ kmene ptačí chřipky H10N3 po 41letém muži s pozitivním testem. Stejně jako začátek současné pandemie koronavirů čínští úředníci trvali na tom, že se není čeho bát.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *