Čína oznamuje první případ ptačí chřipky H10N3 u člověka Zprávy o zdraví

41letý muž ve východočínské provincii Jiangsu byl 28. dubna hospitalizován a 28. května mu byl diagnostikován virus H10N3.

Národní zdravotní komise v Pekingu potvrdila, že 41letý muž ve východočínské provincii Ťiang-su byl potvrzen jako první případ vzácného kmene ptačí chřipky známého jako H10N3 u člověka.

V Číně existuje mnoho různých kmenů ptačí chřipky a některé z nich občas infikují lidi, obvykle drůbež. Nic nenasvědčuje tomu, že by se H10N3 mohl snadno šířit mezi lidmi.

Komise pro zdravotnictví v úterý uvedla, že muž, obyvatel města Zhenjiang, byl 28. dubna hospitalizován a 28. května mu byl diagnostikován virus H10N3. Nebyly poskytnuty žádné podrobnosti o tom, jak byl muž zraněn.

Jeho stav je nyní stabilní a je připraven k propuštění z nemocnice. Komise uvedla, že vyšetřování jeho blízkých kontaktů neodhalilo žádné další případy.

Dodala, že celosvětově nebyly hlášeny žádné další lidské případy H10N3.

Výbor dodal, že virus H10N3 má nízkou patogenitu, což znamená, že způsobuje relativně méně závažné onemocnění drůbeže a je nepravděpodobné, že by způsobil ohnisko ve velkém.

Expozice pacienta „neznámá“

Světová zdravotnická organizace ve své reakci na tiskovou agenturu Reuters v Ženevě uvedla, že zdroj expozice pacienta viru H10N3 není v současné době znám a při nouzovém monitorování mezi občany nebyly zjištěny žádné další případy. Populace. V tuto chvíli neexistují žádné známky přenosu z člověka na člověka.

„Dokud viry influenzy ptáků cirkulují u drůbeže, není sporadický výskyt influenzy ptáků u lidí překvapivý a je silnou připomínkou, že riziko pandemie chřipky přetrvává,“ dodala WHO.

Kmen není „příliš častým virem,“ řekl Philip Claes, regionální laboratorní koordinátor pohotovostního střediska Organizace pro výživu a zemědělství pro nemoci přesahující hranice zvířat v Regionálním úřadu pro Asii a Tichomoří.

Dodal, že za 40 let do roku 2018 bylo hlášeno pouze asi 160 izolátů viru, většinou u volně žijících ptáků nebo vodního ptactva v Asii a některých omezených částech Severní Ameriky, z nichž žádný nebyl u kuřat dosud detekován.

Claes uvedl, že je třeba provést analýzu genetických údajů viru, aby se zjistilo, zda je podobný starým virům nebo zda jde o novou směs různých virů.

READ  Vědci vrhli nové světlo na paradox proteinové diety

Poslední lidská epidemie ptačí chřipky v Číně nastala koncem roku 2016 a trvala až do roku 2017 s virem H7N9.

Virus H7N9 infikoval od roku 2013 1668 lidí a zabil 616 lidí, uvádí Organizace OSN pro výživu a zemědělství.

V návaznosti na nedávná propuknutí ptačí chřipky v Africe a Eurasii vedoucí čínského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí minulý týden vyzval k přísnějšímu sledování drůbežích farem, trhů a volně žijících ptáků.

COVID-19 byl poprvé detekován na trhu s potravinami a zvířaty v centrálním čínském městě Wuhan na konci roku 2019.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *