Čína chce v tomto desetiletí začít využívat měsíční půdu k budování měsíčních základen

title=/

Čínská média uvedla, že Čína chce do pěti let začít s budováním měsíční základny s využitím půdy z Měsíce, s ambiciózním plánem začít již v tomto desetiletí. (Henry Romero, Reuters)

Předpokládaná doba čtení: 1-2 minuty

PEKING – Čínská média informovala, že Čína chce do pěti let začít s budováním měsíční základny s využitím půdy z Měsíce, s ambiciózním plánem začít již v tomto desetiletí.

Místní média uvedla, že více než 100 čínských vědců, výzkumníků a dodavatelů vesmíru se nedávno sešlo na konferenci ve městě Wu-chan ve střední Číně, aby prodiskutovali způsoby, jak vybudovat infrastrukturu na Měsíci.

Tým navrhuje robota zvaného „Chinese Super Mason“, který by vyráběl cihly z měsíční půdy, řekl podle Changjiang Daily Ding Liyun, expert z Čínské akademie inženýrství.

„Vybudování biotopu na Měsíci je zásadní pro dlouhodobý průzkum Měsíce a v budoucnu bude jistě dosaženo,“ řekl Ding a připustil, že podle zprávy je obtížné toho dosáhnout v krátkodobém horizontu.

Robot pověřený výrobou „měsíčních půdních cihel“ bude vypuštěn během čínské mise Chang’e-8 kolem roku 2028, řekl Ding a dodal, že cílem země je získat první vzorek půdy na světě z odvrácené strany Měsíce v roce 2028. mise je kolem roku 2025.

Státní média uvedla, že Čína již dříve získala vzorky půdy z blízké strany Měsíce při misi Chang’e-5 v roce 2020.

Země prohlásila, že chce, aby její astronauti zůstali na Měsíci po dlouhou dobu, jakmile zřídí lunární výzkumnou stanici.

Ding a desítky odborníků se účastnili konference o mimozemském stavebnictví, která se konala na Huazhong University of Science and Technology ve Wu-chanu o víkendu 7. až 9. dubna.

Příspěvek: Bernard Orr a Ryan Wu

související příběhy

Nejnovější vědecké příběhy

Další příběhy, které by vás mohly zajímat

READ  Fotografie stavby mostu Sagamore: zastavená doprava, přilby

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *