Cíl Van Gaala: udělat z Nizozemska mistra světa | buvolí sporty

Mike Corder, Associated Press

Haag, Nizozemsko (AFP) – Dva týdny po svém třetím působení ve funkci kouče Nizozemska měl Louis van Gaal jasný cíl: „být mistrem světa“.

V úterý ale přiznal, že s velmi omezeným časem nebude jednoduché připravit svůj tým na tři zásadní zápasy v kvalifikaci mistrovství světa příští měsíc.

Nizozemsko dosáhlo mistrovství světa třikrát – v letech 1974, 78 a 2010 – a všechny ztratilo. Získala mistrovství Evropy 1988.

Van Gaal převzal vedení nizozemského národního týmu poté, co Frank de Boer odstoupil po odchodu Nizozemska z Euro 2020 v 16. kole ze strany České republiky.

Van Gaal byl sebevědomým způsobem přesvědčen, že Nizozemská fotbalová asociace vybrala pro tuto práci správného muže.

„Vždy jsem dělal vše pro to, abych pomohl nizozemskému fotbalu, a myslím si, že kdybych byl na pozici KNVB, vybral bych si i mě,“ řekl sedmdesátník na své první tiskové konferenci.

READ  Česká opozice urvala vítězství premiéra Babese ve volbách

Van Gaal, který přišel do důchodu, aby převzal vedení, byl kapitánem klubů včetně Barcelony, Bayernu Mnichov, Manchesteru United a Ajaxu. Ve svém posledním období u národního týmu dovedl oranžový tým na překvapivé třetí místo na mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Řekl, že tentokrát to bude jiné, protože má se svým týmem tak krátkou přípravu před kvalifikací mistrovství světa proti Norsku, Černé Hoře a Turecku příští měsíc. Van Gaalův tým je aktuálně druhý ve skupině G, jeden bod za vedoucím Tureckem.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *