Chřipka, RSV a COVID nadále vyvíjejí tlak na systém zdravotní péče

Fayetteville, Severní Karolína V období šíření sváteční nálady odborníci říkají, že zveřejňujeme mnohem více.

Náš zdravotní systém je znovu testován; Tentokrát ji za sebou nechaly tři nemoci.

Chřipka zuří – celostátně více než desetkrát více případů než ve stejnou dobu loňského roku. Existují také obavy ohledně RSV.

A další virus, se kterým už léta bojujeme.

„COVID je stále pozadím, ale nezmizel,“ řekl Dr. Jose Cabanas.

Dr. Cabanas je hlavní lékař v okrese Wake. Obává se, že všechny tyto nemoci dohromady by mohly přemoci náš zdravotnický systém – od EMS až po naše pohotovosti.

„Když čelíme kapacitním výzvám v systému poskytování zdravotní péče, prioritou je zajistit, aby nejzávažnější a život ohrožující mimořádné události byly řešeny rychleji,“ řekl Cabanas.

U jiných zdravotních problémů se čekací doby pravděpodobně prodlouží.

Zdravotní experti uvedli, že k rychlému šíření dochází, když mnozí z nás povolí preventivní opatření, která jsme v souvislosti s COVIDem dříve přijali – a když se znovu začneme shromažďovat.

Ale Cabanas řekl, že existují věci, které můžete udělat, abyste se ochránili.

Cabanas řekl: „Nechte se očkovat proti chřipce a ujistěte se, že znáte své kontakty. Umyjte si ruce a nedotýkejte se obličeje. Ujistěte se, že dostanete očkování proti Covid Booster.“

Stejná rada přichází z Bílého domu.

„Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro přípravu na dovolenou, je získat aktuální vakcínu proti koronaviru,“ řekla první dáma Jill Biden.

Další způsob, jak ulevit našemu místnímu systému zdravotní péče – jděte na pohotovost v nemocnici, pokud jste ve vysokém riziku nebo máte znepokojivé příznaky; Jiné návštěvy může zvládnout váš lékař primární péče.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *