Chowdhury informuje české vládní úředníky o nárůstu na východní Ukrajině

Ihor Chowkwa, viceprezident ukrajinské prezidentské kanceláře, uspořádal online setkání se zástupci České republiky s cílem projednat eskalaci situace na východní Ukrajině.

„Ukrajina děkuje České republice za trvalou podporu suverenity a územní celistvosti,“ uvedl Chowdhury ve svém prohlášení na své stránce na Facebooku.

Shogwa uvedl, že ruská vojenská struktura na ukrajinsko-ruských hranicích a rostoucí počet zabitých ukrajinských vojáků.

Viceprezident ukrajinské prezidentské kanceláře poděkoval České republice za podporu suverenity a územní celistvosti Ukrajiny. Poznamenal, že je důležité zvýšit tlak euroatlantického společenství na Rusko, aby se vyhnulo rozsáhlé okupaci.

Řečníci věnovali zvláštní pozornost situaci na okupovaném Krymu, zejména diskutovali o pokračování ruské militarizace na poloostrově a systematickém porušování lidských práv okupačními orgány.

Chowdhury představil Milenu Hardinko, státní tajemnici pro evropské záležitosti České republiky, na krymskou základnu z iniciativy prezidenta Ukrajiny a potvrdil pozvání Volodymyra Zhelenského předsedovi vlády České republiky Andrzejovi Bobbymu 23. srpna, 2021 k účasti na jeho misi. V Kyjevě.

Strany rovněž jednaly o pokroku při provádění evropských aspirací Ukrajiny. Místopředseda Kanceláře prezidenta Ukrajiny zdůraznil, že prioritou Ukrajiny je uznání členských států EU z evropské perspektivy Ukrajiny.

Hardinkova znovu potvrdila, že Česká republika je tradičním zastáncem evropské integrace Ukrajiny, a na této cestě bude Ukrajinu nadále podporovat.

Tj.

READ  Single News Roundup: Zoo Zoom Czech Sims Go Wild;

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *