Chicago v konfliktu s učiteli ruší třídy na veřejných školách

kredit…Carlo Allegri/Reuters

Ve své první velké zkoušce ve funkci starosty města New York odolává Eric Adams tlaku obecních odborů a volených představitelů, aby udělali více pro zastavení šíření koronaviru, protože případů a hospitalizací přibývají.

Pan Adams zdůrazňuje, že školy musí zůstat otevřené, a naléhá na zaměstnavatele, aby přivedli zaměstnance zpět do svých kanceláří, a to navzdory výzvám některých vedoucích odborů, aby se dočasně vrátili k virtuálnímu učení a práci na dálku.

Vzhledem k rychlému nárůstu případů koronaviru v posledních dnech se malý, ale rostoucí seznam veřejných škol v celé zemi – včetně Newarku, Atlanty, Milwaukee a Clevelandu – dočasně přesunul na distanční vzdělávání. V pondělí večer Philadelphia School District oznámila, že 81 škol z 216 bude odmítnuto.

V rozhovoru pro CNN v úterý ráno pan Adams obhajoval své rozhodnutí znovu otevřít školy, Přestože téměř třetina rodičů své děti do třídy neposlala pondělí na začátku semestru. Stále tvrdil, že studenti jsou ve škole ve větším bezpečí.

„Nedovolím, aby hysterie zabránila budoucnosti mých dětí získat kvalitní vzdělání,“ řekl pan Adams na CNN.

V úterý prezident Biden s odkazem na nedostatek důkazů o tom, že Omicron vážně postihuje děti, vyzval, aby školy zůstaly ve Spojených státech otevřené. Řekl, že místní úředníci by měli použít federální prostředky ze stimulačního balíčku přijatého v loňském roce na zlepšení ventilačních systémů ve školách a na podporu tříd dostatečně velkých pro sociální distancování.

„Nemáme důvod se v tuto chvíli domnívat, že Omicron je pro děti horší než předchozí varianty,“ řekl Biden. „Víme, že naše děti mohou být v bezpečí, když jsou ve škole.“

READ  Kate Middleton oslní ve žlutých šatech, když uvádí finále Wimbledonského poháru žen | Royal | Zprávy

Pan Adams, demokrat, který v sobotu složil přísahu Poté, co jsem upustil silvestrovský ples na Times Square, také vyzval Společnosti neumožňují zaměstnancům pracovat na dálku, odrážející zprávu předanou v pondělí na Bloomberg TV: „New York City nemůžete řídit z domova.“

Pan Adams v úterý trval na tom, že není ve válce s odborovým svazem učitelů a jeho prezidentem Michaelem Mulgrewem, který vyzval k dočasnému návratu k distančnímu vzdělávání.

„Mezi Michaelem Mulgrewem a Ericem Adamsem nedochází k žádné bitvě,“ řekl pan Adams a dodal, že spolu mluví třikrát denně a spolupracují, aby byla výuka bezpečná.

Pane Adamsi Opakovaně tvrdil, že městské školy by měly zůstat otevřené A zvláště chudé děti trpí na dálkové studium. Nedávno spolu se svým předchůdcem a guvernérem oznámil plán distribuovat do škol miliony rychlých domácích testů a zvýšit počet náhodných kontrolních testů mezi studenty.

New York City v pondělí oznámilo téměř 30 000 nových případů viru Počet lidí v nemocnicipřes 5000, podle státních údajů. Tato úroveň překračuje Výška loňské zimy, ale stále pod mírou hospitalizací během první vlny epidemie v roce 2020, kdy bylo v nejhorších dnech hospitalizováno 12 000 lidí.

Před testovacími centry jsou dlouhé fronty, jak tomu bylo již několik týdnů, a mnoho soukromých společností prohlásilo, že jejich zaměstnanci by měli nadále pracovat z domova.

Někteří vládní představitelé vyzvali k tvrdším opatřením k zastavení šíření viru, včetně Marka de Levinea, nového starosty manhattanské čtvrti, který se stal vedoucím hlasem při posilování názorů zdravotnických odborníků.

Pan Levin vydal v pondělí 16bodový plán Vyzval město, aby povzbudilo obyvatele New Yorku, aby se vyhýbali velkým shromážděním, dočasně umožnit zaměstnancům města pracovat z domova a vyžadovat roušky ve všech vnitřních prostorách pro očkované i neočkované Newyorčany.

READ  Uživatelé Twitteru odhalují proruské nálady v Číně a Peking z toho není nadšený

„Musíme jednat hned, abychom zpomalili tuto vlnu, ochránili naše nemocnice a podpořili pacienty,“ řekl.

Jeho plán získal podporu od vůdců včetně Randyho Weingartena, šéfa nejmocnějšího odborového svazu učitelů v zemi, a Rona T. Kim, člen státního shromáždění z Queensu.

V září tehdejší starosta Bill de Blasio Zaměstnanci města objednávají Kteří pracovali z domova, aby se vrátili do kanceláří. Město má více než 300 000 pracovníků a asi 80 000, kteří pracují v kancelářích a mohli pracovat na dálku, bylo požádáno, aby se vrátili.

Když v prosinci začaly přibývat případy koronaviru, největší odborový svaz zastupující zaměstnance města zavolal pana de Blasia, aby zavedl vzdálenou politiku pro zaměstnance, kteří mohou svou práci vykonávat z domova. Mluvčí odboru, 37. okresní rada, v úterý řekla, že bude pokračovat v lobbování pana Adamse za politiku distancování.

„Naši nepodstatní členové dokázali, že mohou dělat svou práci z domova,“ řekla mluvčí Freddy Goldstein. „Není důvod je držet v kanceláři a riskovat tak jejich zdraví.“

Pan Adams, který má blízko k představitelům 37 okresních rad, řekl, že bude o politice jednat s odbory.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *