Chcete se přestěhovat do České republiky? Nová digitální nomádská víza doufají, že přiláká kvalifikované pracovníky

Chcete se přestěhovat do České republiky?  Nová digitální nomádská víza doufají, že přiláká kvalifikované pracovníky

Kvalifikovaní pracovníci na dálku z osmi zemí mohou požádat o nové evropské vízum pro práci na dálku.

reklama

Česká republika právě zavedla digitální nomádské vízum zaměřené na vysoce kvalifikované pracovníky na dálku.

Nové vízum, které bylo spuštěno v červenci 2023, umožňuje nezávislým a vzdáleným zaměstnancům pracovat ze země po dobu jednoho roku.

Doufá, že přiláká kvalifikované IT odborníky a je k dispozici občanům osmi zemí: Austrálie, Kanady, Japonska, Nového Zélandu, Jižní Koreje, Tchaj-wanu, Spojeného království a USA.

Zde je návod, jak to funguje a kdo se může přihlásit.

Co je to Czech Republic Digital Nomad Visa?

Nová Česká republika Digitální nomádské vízum Poskytuje rychlou cestu k dlouhodobému ubytování.

Doufá, že vyřeší nedostatek vysoce kvalifikovaných lidí v zemi IT profesionály A podpořit ekonomiku.

Žadatelé mohou být buď zaměstnáni zahraniční společností, která jim to umožní Práce na dálku Nebo mohou pracovat pro sebe jako nezávislí pracovníci.

Freelancer musí požádat o české podnikatelské oprávnění, které jim umožňuje poskytovat služby firmám v ČR na smluvním základě.

a vízum Stojí 2 500 Kč (104 €) a zpočátku trvá jeden rok. Poté musíte požádat o povolení k pobytu na další dva roky a absolvovat adaptační a integrační kurz. Žádosti o víza jsou zpracovány do 45 dnů.

Pokud se v zemi zdržíte déle než 183 dní během jednoho roku, budete považováni za osobu čeština Daň z ubytování. Pokud jste také daňovým rezidentem ve své domovské zemi, bude částka, kterou zaplatíte, záviset na pravidlech zamezení dvojího zdanění ve vaší zemi.

Před digitálním nomádem vízum Roční pracovní vízum „živno“ bylo po svém spuštění nejlepší cestou pro samostatně výdělečně činné cizince v České republice. Vyžaduje však, aby žadatelé měli živnostenské oprávnění a na bankovním účtu měli 124 500 Kč (5 160 eur).

READ  Diplomacii by měla vést měkká síla

Kdo může požádat o vízum Digital Nomad Visa ČR?

Nová Česká republika Digitální nomádské vízum K dispozici pro osm národností: Australan, Kanaďan, Japonec, Nový Zéland, Jihokorejec, Tchajwanec, Brit a Američan.

Žadatelé musí mít přidružený titul nebo vyšší v oboru vědy, technologie, strojírenství nebo matematiky nebo tři roky praxe v průmyslu informačních technologií.

Vzdálení pracovníci zaměstnaní zahraniční společností musí splňovat požadavek na minimální příjem ve výši 60 530 Kč (2 507 EUR) měsíčně. To odpovídá 1,5násobku průměrné hrubé mzdy v ČR. Jejich firma musí mít také minimálně 50 zaměstnanců.

Povolení k pobytu mohou získat na základě kvalifikované žádosti také manželé, registrovaní partneři, nezletilé děti a vyživované osoby jakékoli státní příslušnosti. Digitální nomádské vízum Žádám o práci.

Je Česká republika dobrým místem být digitálním nomádem?

Česká republika často tvoří top 10 seznamů nejlepších míst, kde se stát digitálním nomádem. Loni se ve vyhledávači cest KAYAK umístila na devátém místě Pracujte odkudkoli Index.

Důvodem byly především přiměřené životní náklady z dlouhodobého hlediska byt Nájemné je v průměru pouze 389 EUR měsíčně a jednosměrná jízdenka na vlak stojí méně než 1 EUR.

Hlavní město Praha je sice dražší, přesto nabízí Vysoká životní úroveň Za rozumnou cenu. Levné pivo, skvělý noční život a množství muzeí, galerií a parků jsou další výhody života ve městě.

reklama

Když chcete uniknout do přírody, úžasné skalní útvary Národního parku České Švýcarsko jsou vzdálené necelé dvě hodiny jízdy autem.

Praha má také dobré spojení se zbytkem země a Evropy vlakem – včetně nočního vlaku do Curychu přes Frankfurt a Basilej.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *