Chaloupka paní Palermo: Kouzelný příběh z českého pohraničí


Foto: Europe Books

„Tu noc, kdy se Eva narodila, byla bouře. Okolní svět viděl hrozné větry vanoucí lesy, kroutící stromy od koruny ke kořenům a trhající shnilé větve.

Toto jsou úvodní řádky nové knihy AR Parkera. Chata paní Palermo je příběh plný nostalgie a smutku, ale také spousty humoru. Když však změna vlády přivede do města Boz (Krásná Lípa nového starostu a buržoazii), dojde k ponuré a tragické události. Jak říká vydavatel Europe Books: „Boseova poklidná atmosféra byla rozbita a vše, včetně duše komunity, je na prodej.“

AR Parker |  Foto: Vít Pohanka, Radio Prague International

AR Parker se narodil v Hadlow v Kentu a většinu svého života strávil cestováním po světě a čerpal ze smyslu pro dobrodružství a inspiraci, která pochází ze setkání s různými kulturami. Během posledních třiceti let ho zavedl na tak rozmanitá místa, jako je Čína, Saúdská Arábie a Bosna. Na základě této zkušenosti prý cítil potřebu napsat něco o lidském vztahu ke světu kolem nás.

„Poselstvím knihy je, že musíme respektovat přírodu, jinak skončíme. Je o malé Evě, kterou opustí a adoptuje stará paní, paní Palermo, která jí pomáhá porozumět přírodě a respektovat ji.

Chata paní Palermo vyšla v roce 2022 v nakladatelství Europa Books v Londýně. Pokud vás tento příběh odehrávající se v pohraničí České republiky zaujal, je k dispozici online.

READ  Startup EFM Partner Ardini útočí na partnerství s Abramorama, 3Ginofest, české filmové novinky

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *