Čeští ježci jsou novou obranou Ukrajiny proti Rusku; Co jsou?

Čeští ježci jsou novou obranou Ukrajiny proti Rusku;  Co jsou?

V době, kdy Rusko eskaluje své nebezpečné vojenské operace na Ukrajině, které má za následek stovky mrtvých, zatímco mnozí jsou vysídleni, protože civilisté migrují do jiných zemí, aby si zachránili životy, přichází mnoho statečných Ukrajinců, aby bojovali proti ruským silám a ukázali jim svůj odpor. pomocí různých prostředků.

Zatímco mnozí prováděli protesty a skandovali hesla proti ruským silám, zprávy také naznačují, že mnoho lidí používá své vlastní metody k vykolejení invaze. Místní svářeči a lidé po celé Ukrajině brání ruským tankům ve vjezdu do jejich měst protitankové zábrany zvané čeští ježci. Nový nápad, který vyvinula skupina lidí napříč ukrajinskými městy, se také ujal na sociálních sítích, kde místní sdíleli svá videa a nabádali ostatní, aby dodržovali stejná opatření k omezení sil.

Pozoruhodné je, že když se vojáci připravovali na invazi do ukrajinských měst na předměstí, vesničané ve snaze postavit se jim odstraňovali dopravní značky, aby zmátli vojáky, a dále všude rozhazovali protitankové železné překážky známé jako čeští ježci. Čtěte dále a zjistěte podrobnosti o ježcích, které místní na Ukrajině používají, aby zabránili ruským jednotkám dostat se do jejich oblastí.

Co jsou to čeští ježci?

Jak je z fotografií patrné, české ježky lze považovat za obranné prostředky proti protitankovým překážkám z lomených kovových nosníků nebo nosníků I. Ježek je prý velmi účinný při zamezení vjezdu tanků a lehkých až středních vozidel do obrannou linii a zachovává si svou funkčnost i při vystavení jakékoli blízké explozi. To je zvláště účinné v městském boji, kde mohou snadno zablokovat celou ulici.

READ  Druhá sezóna "I Am Georgina" kombinuje luxus, tradici a smutek | kultura

Není to poprvé, co byli ježci použiti v takové válečné situaci. Dříve jej používal za druhé světové války Sovětský svaz v protitankové obraně.

Od té doby, co Rusko vyhlásilo válku Ukrajině, vlna protestů zachvátila celou zemi i další části světa. Mnozí odsuzují nevyprovokovanou invazi prezidenta Putina na Ukrajinu, která zasáhla tisíce lidí.

Foto: shutterstock

Sledujte všechny rusko-ukrajinské válečné zprávy a titulky na Aktualizace války mezi Ruskem a Ukrajinou

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *