Čeští inline hokejisté získali stříbro na Světových hrách v Birminghamu – Brněnský deník

Čeští inline hokejisté získali stříbro na Světových hrách v Birminghamu – Brněnský deník

Čeští inline hokejisté vybojovali na Světových hrách v Birminghamu stříbrnou medaili, když ve finále prohráli na poslední chvíli s USA, čtyři minuty na zlato. Česká reprezentace v inline hokeji získala v Birminghamu třetí českou medaili Fotografický kredit: Fanoušci českého hokeje na Facebooku

ČESKÁ REPUBLIKA 14. července (BD) – České inline hokejové reprezentaci se na Světových hrách v Birminghamu nepodařilo obhájit zlato z Vratislavi 2017, ve finále prohrály s USA 1:2 v prodloužení. Nathan Sigmund skóroval v čase 42:37 a zpečetil zápas. Spojené státy americké získaly čtvrté zlato v pátém turnaji v inline hokeji na Světových hrách.

„Tím, jak tým postupoval, jsme se dostali do finále proti USA. Slyšeli jsme, že to bude jasné finále, ale nakonec, i když jsme se dokázali ubránit, chyběl nám kousek. Měli jsme šance jít do několika branek. Možná jsme se trochu odtáhli. USA jsou dobré na bruslích, „Je těžké se jim rovnat. Možná příště,“ řekl 42. Patrik Šebek.

Reklamní

Kapitán týmu Peter Kafka byl s 11 gólovými body a 10 asistencemi z pěti zápasů nejefektivnějším hráčem turnaje. Poslední dvě sezony odehrál v 1. hokejové lize za Slavii a odehrál přes 200 zápasů v extralize za Spartu, Kladno, Olomouc a Vítkovice.

„Jsme šťastní, medaile je skvělá. Hrát v takovém finále s Američany, takhle silnými, je obrovský úspěch. Jsou to hráči, kteří se živí inline hokejem. Jsme semi-inline hobíci, jsme hokejisté. Máme kluky, kteří se tím živí, ale pro nás je to v Česku. Pořád amatérská hra. Hrají úplně jinak než my,“ řekl Kafka.

https://brnodaily.com/2022/07/14/news/czech-inline-hockey-players-take-silver-at-the-world-games-in-birmingham/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/07/czech-inline-hockey-team-credit-fanousci-ceskeho-hokeje-FB-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/07/czech-inline-hockey-team-credit-fanousci-ceskeho-hokeje-FB-150×100.jpgJulie ChrétienČeská republika / SvětČesko, Hokej, Zprávy, Sport, Světové hryČeští inline hokejisté vybojovali na Světových hrách v Birminghamu stříbrnou medaili, když ve finále prohráli na poslední chvíli s USA, čtyři minuty na zlato. Česká reprezentace v inline hokeji získala v Birminghamu třetí českou medaili Fotografický kredit: Fanoušci českého hokeje Česká republika na Facebooku,…
READ  Špión, milostné avantýry a UNESCO: Skutečný příběh českých vánočních skleněných perlí

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *