Čeští fotbalisté odmítli pokleknout před BLM před zápasem s Walesem

Čeští fotbalisté odmítli pokleknout před BLM před zápasem s Walesem

Česká fotbalová reprezentace odmítla klečet na podporu hnutí Black Lives Matter před úterním zápasem s Walesem.

Britská média to podle toho, co uvedl, spojila s případem obránce Slavie Praha Ondiga Kidely, který byl obviněn z rasismu. Echo24. Český národní tým ale předem deklaroval svůj „apolitický postoj“ na kolenou.

Češi jako první neklekli, ale od té doby se k nim přidali i polští hráči.

Spolu s dalšími médii to naznačovalo, že obránce Slavie Ondiga Codely v Praze, který je vyšetřován pro údajný rasistický komentář, byl řekl téměř před dvěma týdny v odvetě finále Evropské ligy proti skotskému Glasgow Rangers poté, co skotský hráč Kimar Rove udělal chybu. Náhodně a vážně zraněný strážce Slavie.

Již před zápasem však vedení národního fotbalového týmu a Český fotbalový svaz společně oznámili apolitický postoj týmu k některým otázkám v kontextu událostí posledních dnů.

„Týká se to iniciativy Black Lives Matter (BLM), kde někteří hráči klečí před fotbalovými zápasy. Aby vyjádřili svou podporu boji proti rasismu a dalším projevům diskriminace, xenofobie a antisemitismu, budou Češi odkazovat na nápis Respect UEFA na levý rukáv jejich košil, odkazující na stejnojmennou kampaň UEFA, “zmínil český fotbalový tým v A. prohlášení Před zápasem.

Češi neměli problém na kolenou před zápasy na podzim loňského roku. Klečící v říjnovém zápase proti Skotsku však čeští fotbalisté rozhněvali velkou část fanoušků, kteří je pro toto gesto na internetu označili za „idioty“ a „ovce“.

Vyšetřování zatím o Kúdele nic neprokázalo

Podle fotbalového klubu Slavia ani UEFA, ani policejní vyšetřování zatím neodhalilo, zda obránce Ondig Codela urazil rasistickým sporem záložníka Rangers Glen Camaru. T

Inspektor UEFA odpovědný za události zápasu má do pondělí předložit zprávu. Slavia se také bránila proti rostoucímu tlaku Rangers a dalších ve Velké Británii proti UEFA a policii.

READ  Náhled: Česká republika U17 vs Srbsko U17 - Předpověď, týmové novinky, sestavy

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *