Čeští fanoušci ruší charterový let do Baku

Plán pronajatého letadla, které v sobotu přenese české fanoušky do Baku na čtvrtfinálový zápas mistrovství Evropy proti Dánsku, byl zrušen.

Mezi Prahou a Bakem neexistují žádné přímé lety a v Ázerbájdžánu existují přísná omezení koronavirů. Fanoušci se také budou muset izolovat, až se vrátí domů.

Fanklub českého národního týmu říká, že asi 300 lidí původně chtělo podniknout cestu do Baku navzdory omezením, ale nakonec nebylo dost lidí ochotných jít.

___

Německý ministr vnitra prohlásil, že je „naprosto nezodpovědné“, aby UEFA umožnila více než 40 000 fanouškům sledovat na stadionu ve Wembley anglický zápas proti Německu v Londýně na evropském šampionátu.


Dav 41 973 utkání utkání byl největší v Británii od začátku pandemie a přišel, protože nakažlivější varianta delty vyvolala nárůst nových případů v zemi.


Ministr vnitra Horst Seehofer je také zodpovědný za sport. Byl požádán o účast na zápase a možnost účasti více fanoušků na semifinále a finále ve Wembley.

„Myslím si, že pozice UEFA je naprosto nezodpovědná,“ říká.

Seehofer dodává, že je přesvědčen, že peníze jsou hnací silou rozhodnutí: „a obchod by neměl trumfovat ochranu populace před infekcí.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *