Čeští dorostenci Fruhvirdová, Nosková, Pejlek se kvalifikují do hlavního losu US Open.

Liják v New Yorku nezabránil třem rychle rostoucím mladíkům z České republiky v páteční kvalifikaci na hlavní losování US Open.

Do závěrečného kola kvalifikace vstoupily Linda Nošková a Linda Fruhvirtova, 17 a 16letá Sarah Pejlek, obě ze 17 hráček (16 kvalifikantů a jeden šťastný poražený), které si zajistily poslední vytoužená místa na grandslamovém turnaji 2022.

Nosková, nasazená č. 4, byla nejvýše postavenou hráčkou, která prošla tento týden kvalifikací a postoupila do hlavního kola. Nosková celý týden neztratila ani set a svou výhru ve druhém kole nad Eugenie Bouchardovou podpořila výhrou 6-2, 7-5 nad Anastasií Zakharovou.

Světová 87. hráčka Nosková, mladá hráčka, která se aktuálně nachází v první stovce, postoupila do svého druhého hlavního hlavního taháku roku. Nosková si odbyla svůj grandslamový debut v hlavní losování na Roland Garros, kde byla také kvalifikantkou.

Linda Fruhvirtová, 17, slaví vítězství v posledním kole kvalifikace na US Open.

Světová č. 158 Friuhvirtová si v pátek odbyla svůj grandslamový debut v hlavní losování vítězstvím 6-4, 3-6, 6-3 nad Chloe Pockettovou. Fruhvirtová prohrála první set týdne proti 12. nasazené Francouzce, ale ve třetím se udržela.

Světová č. 194 Bejlek, nejmladší z tria, debutovala na grandslamu v hlavní losování poté, co porazila Heather Watsonovou 3-6, 6-4, 7-5. Bývalý hráč Top 40 Watson vedl 5-3 ve třetím setu, než Bejlek porazil Brita ve čtyřech zápasech v řadě.

16letá Sara Bejlek debutovala na grandslamovém main draw po comebackovém vítězství nad Heather Watsonovou.

V dalších pátečních vítězích porazila 28. nasazená Clara Burelová z Francie sedmou nasazenou Misaki Toi z Japonska 2:6, 6:4, 7:6.[12-10]. Burel ušetřil pět zápasových bodů poté, co v závěru zápasu vydržel dvě samostatná zpoždění deště.

READ  APTOPIX Finále fotbalové konference České republiky | Národní sport

Doi držel čtyři mečboly za stavu 6-5 ve třetím setu a poté, co za stavu 9-7 v rozhodujícím zápase-tiebreaku uhrál dva mečboly Burrellovi, získal Japonec pátý mečbol za stavu 10-9. Nicméně, Burrell zaznamenal další tři body a pečetil výhru po 2 hodinách a 45 minutách akce na kurtu.

Pátá nasazená Viktorija Golubicová ze Švýcarska porazila australskou Astru Sharma 6-4, 6-4 a dostala se do hlavního losu. Golubic loni zaznamenal nejlepší grandslamový výkon kariéry, když se ve Wimbledonu dostal do čtvrtfinále.

V dřívějších pátečních kvalifikacích byly: Ashlyn Kruger a Catherine Harrison z USA, Slovenka Viktoria Kuzmová, Číňanka Yuan Yu a Ukrajinka Daria Snikurová.

Poté, co déšť během dne konečně ustal, několik kvalifikantů, včetně Španělky Cristiny Buxy, Mexičanky Fernandy Contreras Gomez, Eleny Avanesian, Erica Andreeva, Francouzky Leolie Jeanjean a Italky Elisabetty Cocciaretto, večer zaznamenalo vítězství.

Kamila Rakhimová byla šťastná poražená v hlavním tahu.