Český žalobce uvedl, že vyjádření souhlasu a podpory ruského útoku na Ukrajinu může být trestným činem

Český žalobce uvedl, že vyjádření souhlasu a podpory ruského útoku na Ukrajinu může být trestným činem

Igor Stich (2022) (Foto: Státní zastupitelství ČR)

Český generální prokurátor Igor Strych uvedl, že veřejná prohlášení na demonstracích a na sociálních sítích, která schvalují pokračující útok Ruské federace na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu ruskému vedení, mohou být nyní považována za trestný čin s trestem odnětí svobody až na tři roky. Dnešní tisková zpráva. V tiskové zprávě bylo uvedeno, že „článek 17 Listiny základních práv a svobod zakotvuje svobodu projevu na ústavní úrovni“.

„Každý má právo vyjádřit svůj názor způsobem, který uzná za vhodný. Svoboda projevu má však v demokratickém právním státě také své hranice,“ řekl Stritch.

Pokud někdo na veřejnosti – nejen na demonstraci, ale i na internetu – souhlasí s ruskými vůdci, vyjadřuje jim podporu nebo podporu, může se za určitých okolností dopustit trestného činu buď souhlasem s trestným činem, nebo popřením a popřením. skeptický ke genocidě, která je schválená a oprávněná. Podle zákona se tyto trestné činy trestají až rokem vězení, pokud je zločin schválen, nebo šesti měsíci až třemi lety v případě genocidy.

Společně se státním zastupitelstvím budou takové projevy jak v kyberprostoru, tak na veřejných shromážděních důkladně analyzovány, aby se zjistilo, zda zapadají do vzoru skutkové podstaty výše uvedených trestných činů, uvedla dnes na Twitteru česká policie. „Kancelář generálního prokurátora apeluje na všechny, aby se v těchto těžkých časech neuchylovali k veřejné rétorice nad rámec ústavních a právních omezení,“ řekl Stritch.

READ  Miss World korunuje Češka Kristina Pešková - NBC New York

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *