Český velvyslanec na oficiální návštěvě Dubrovníku

Starosta Dubrovníku Mato Frankovič se dnes setkal s českým velvyslancem v Chorvatsku Milanem Hovorkou. Témat, která obě země spojuje od kultury po turisty z Česka, je v loňském roce více než šest milionů přenocování českých turistů v Chorvatsku.

Velvyslanec Hovorka při této příležitosti otevřel několik témat a iniciativ pro budoucí spolupráci, včetně zintenzivnění vztahů mezi Dubrovníkem a Českým Krumlovem, jihočeským městem pod ochranou UNESCO. Navrhuje se uspořádat retrospektivu filmů oscarového režiséra Jiřího Menzela, velkého českého režiséra, který je již řadu let věrným návštěvníkem města, o kterém natočil i dokument „Můj Dubrovník“. Byla zahájena iniciativa spolupráce Dubrovnického symfonického orchestru s Moravskou filharmonií Olomouc, jedním z nejvýznamnějších a nejstarších symfonických orchestrů v České republice, a také otevření čestného velvyslanectví ČR v Dubrovníku.

„Vzhledem k počtu českých turistů v Dubrovníku a okolí a k dlouhé tradici návštěv a loajality k naší pláži určitě tuto myšlenku a další iniciativy podporuji,“ uvedl starosta Franković a velvyslanec. Hovorka upozornil, že čeští turisté jsou zde v bezpečí a vítáni.

Setkání s velvyslancem České republiky v Chorvatsku Milanem Hovorkou se zúčastnila také Sringa Ragus, vedoucí správního odboru pro evropské fondy, regionální a mezinárodní spolupráci města Dubrovník.

READ  Red Wings Kubalík překonal rekord v počtu gólů Czechia World Tourney

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *