Český stát nařizuje studentům pomoc v problémových nemocnicích

Český ministr zdravotnictví v pátek uvedl, že česká vláda žádá studenty medicíny, univerzity a další střední školy o pomoc v nemocnicích, které se snaží vyrovnat se záznamy pacientů s COVID-19, protože země čelí novému nárůstu infekcí.

Ministr zdravotnictví Jean Platney varoval, že nemocnice v celé zemi jsou pod „silným tlakem“ uprostřed narůstajících infekcí, které připisuje vysoce nakažlivému typu koronaviru.

Platney uvedl: „Nejvíce nakažlivý typ viru Corona, Britové, se šíří ve všech našich regionech a stal se dominantním v České republice.“

Platney uvedl, že studenti začnou pracovat v nemocnicích v pondělí. Budou se zabývat jednoduchými úkoly, jako je přeprava pacientů, ale nebude jim dovoleno ošetřovat kohokoli na intenzivních jednotkách.

Řekl, že situace bude i nadále obtížná, protože se očekává 600-700 denních hospitalizací během příštích 10 dní.

Denně potvrzené případy COVID-19 dosáhly ve čtvrtek 14 554, přičemž 8 153 pacientů COVID-19 vyžadovalo hospitalizaci – což je pokles z rekordních 300 v úterý. Z hospitalizovaných bylo 1735 na jednotce intenzivní péče – o osm méně, než zaznamenával rekord před několika dny.

Jednotlivé nemocnice, zejména v západní části České republiky poblíž hranic s Německem a ve střední části země v okolí Prahy, byly již přeplněné a někteří pacienti byli převezeni na kliniky jinde v zemi.

„Personál je velmi unavený,“ uvedl pro českou veřejnoprávní televizi Peter Hobasik, ředitel regionální nemocnice v Domažlicích. „Je to více o psychickém vyčerpání než o fyzickém vyčerpání.“

Stát aktivoval plán léčby desítek českých pacientů v Německu, Polsku a Švýcarsku. Tyto tři země byly mezi zeměmi, které nabídly pomoc. Český ministr zdravotnictví uvedl, že do pátku nebyl nikdo odvezen do zahraničí.

Podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí má Česká republika zdaleka nejvyšší 14denní míru infekce na 100 000 obyvatel v Evropské unii.

READ  100 nejpodivnějších filmů všech dob

V pátek vláda také nařídila povinný hromadný test pro státní zaměstnance. Řídí se stejnou objednávkou vydanou soukromými společnostmi počátkem tohoto týdne. Premiér André Babis apeloval na vlastníky soukromých společností, aby povzbuzovali své zaměstnance k práci z domova, kdykoli je to možné.

10,7 milionový národ má 1,3 milionu potvrzených případů s 21 325 úmrtí.

___

Sledujte veškeré pokrytí AP epidemií na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *