Český stát, ČEZ tlačí na projekty bateriových závodů EV, jak pokračuje hledání partnerů

Praha 27. července (Reuters) – České ministerstvo průmyslu a většinový státní ČEZ (CEZPPR) v úterý představily plány na továrnu na baterie elektrických vozidel ve střední Evropě. Projekt za 2 miliardy dolarů.

Český stát se snaží přilákat partnera z automobilového nebo bateriového průmyslu na projekt s roční kapacitou 40 GWh. Ministr průmyslu Karel Howlisek jednal s českou automobilkou Škoda Auto a jihokorejským LG Volkswagen.

V úterý ministerstvo a ČEZ podepsaly smlouvu o podpoře projektu, přičemž předpokládaná investice v první fázi projektu dosáhne více než 50 miliard dolarů (2,29 miliardy dolarů) a vytvoří 2300 pracovních míst. Přečtěte si více

Při jednáních s dalšími partnery Hawlisek řekl, že nemůže v budoucnu vyloučit možnost druhého projektu závodu, ale to v současné době není cílem vlády.

„Naším cílem je postavit závod, ale jednáme se dvěma partnery,“ řekl.

Hawlisek řekl, že vláda je připravena poskytnout pobídky investorům. Přečtěte si více

Německá automobilová skupina Volkswagen (VOWG_p.DE) je zemí, která zvažuje zvažování jednoho ze šesti závodů na baterie, které chce do roku 2030 postavit v Evropě.

Výkonný ředitel VW uvedl, že skupina tento měsíc vedla „hloubkovou“ diskusi o závodu ve středoevropském regionu, ale zatím nebylo rozhodnuto.

ČEZ, který je klíčovou součástí české ekonomiky, zaznamenal mnoho změn směrem k budoucnosti elektřiny – automobilovému růstu.

ČEZ je součástí projektu důležitého lithiového dolu pro baterie EV v České republice.

(1 $ = 21,8140 korun českých)

Zpráva Jasona Howeta; Úpravy Kirsten Donovan a Emilia Chittol-Materice

Naše standardy: Zásady nadace Thomson Reuters.

READ  2022 Cambrinus Czech Darts Open Finals Day

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.