Český senát požaduje diplomatický bojkot zimních olympijských her v Pekingu – Brno Daily

Český senát vyzval české politiky, aby se neúčastnili zimních olympijských her příštího roku v Číně, což je výrazem odsouzení porušování lidských práv v zemi. Čínské velvyslanectví v Praze kritizovalo situaci s argumentem, že politizace sportu porušila ducha olympijské charty. Fotografický kredit: Freebik / Ilustrovaná fotografie.

Česká republika 12. června (PTI) – Senát podpořil rezoluci vyzývající české politiky, aby se neúčastnili zimních olympijských her příštího roku v Číně, aby vyjádřili své odmítnutí přijmout porušování lidských práv čínským režimem proti Tibeťanům a Ujgurům. , Stejně jako na Tchaj-wanu a Hongkongu. Usnesení iniciovaly výbory pro lidská práva a zahraniční věci Senátu.

„Na území ČLR dochází k masivnímu porušování lidských práv a svobod, včetně genocidy a zločinů proti lidskosti, rasové diskriminace a potlačování kulturní, náboženské a politické identity,“ uvádí rezoluce.

Čína připomněla letní olympijské hry v Pekingu v roce 2008, kdy Čína zakázala volný pohyb sportovců a novinářů, navzdory svému závazku pořádat bezplatné a otevřené hry. Podle vůdce skupiny Powella Fischera Čína „zneužila“ olympijské hry v Pekingu „k dalšímu potlačení lidských práv a svobod, což také odráželo masivní represi vůči menšinám.“ “

Senátor Michael Kanov z liberální regionální strany SLK vyjádřil skepsi ohledně efektivity takového postupu a vyzval české sportovce, aby během her hledali politickou podporu, ale předseda senátního výboru ODS Znetek Nitra uvedl, že politici jsou vůči této motivaci skeptičtí. Zdůraznil, že dopis nebyl signálem formálního protimonopolního vyšetřování obvinění.

Senátor G. Unek (KDU-ČSL) uvedl, že by bylo dobré zaujmout společný postoj mezi skupinou Viceroyalty nebo Evropskou unií. Fischer uvedl, že podobná debata probíhá i v jiných evropských parlamentech.

Podle čínského velvyslanectví v Praze politizace sportu porušuje ducha olympijské charty, která poškozuje zájmy sportovců ze všech zemí a mezinárodní olympijské hnutí. Mluvčí velvyslanectví odsoudil „některé české politiky k úplné politizaci hry, zasahování do vnitřních záležitostí Číny a podněcování neúčastníků olympijských her v Pekingu“.

READ  Gareth Bale hovoří o „srdci a touze“ Walesu po vítězství nad Českou republikou

USA nedávno vyzvaly k diplomatickému bojkotu olympijských her v Pekingu. Podle předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosi je absence amerických politiků správným způsobem, jak vyjádřit nesouhlas s porušováním lidských práv v Číně. V severozápadní čínské provincii Sin-ťiang jsou příslušníci muslimské menšiny ve velkém počtu zadržováni v takzvaných „střediscích odborného a vzdělávacího vzdělávání“, které USA označují jako otevřené věznice.


https://brnodaily.com/2021/06/13/news/politics/czech-senate-calls-for-diplomatic-boycott-of-beijing-winter-olympics/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/06/waving-chinese-flag-credit-freepik-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/06/waving-chinese-flag-credit-freepik-150×100.jpgBenedetta PissaniČeská republikaPolitikaČeská republika, politika, sportČeský senát vyzval české politiky, aby se neúčastnili zimních olympijských her příštího roku v Číně, což je výrazem odsouzení porušování lidských práv v zemi. Čínské velvyslanectví v Praze tento krok kritizovalo a uvedlo, že došlo k politizaci hry …

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *