Český prezident Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice

Praha (AB) – Český prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek po zlepšení zdravotního stavu propuštěn z vojenské nemocnice v české metropoli.

Zaman, 77, byl převezen do nemocnice 10. října na ošetření na jednotce intenzivní péče, den po parlamentních volbách. Jeho stav způsobilo blíže nespecifikované chronické onemocnění.

Nemocnice uvedla, že Zaman chtěl zůstat v nemocnici ve čtvrtek, ale přijal rozhodnutí odejít kvůli „výraznému zlepšení“ jeho stavu.

Prezident se bude zotavovat v Prezidentském paláci v Loni západně od Prahy.

Zaman je silný kuřák a piják, který trpí cukrovkou. Používá invalidní vozík a má potíže s chůzí.

Jako prezident se Jeman zasloužil o vytvoření nové vlády po volbách. V pátek se má jako nový premiér země ujmout Petr Fiala, lídr koalice, která vyhrála volby.

Dohromady liberálně-konzervativní koalice Občanské demokratické strany, Křesťanských demokratů a TOP 09 získala 27,8 procenta hlasů.

Pirátská strana a STAN – uskupení Starostů a nezávislých kandidátů – se spojily s Liberální aliancí, která se umístila na třetím místě s 15,6 % hlasů.

Nová koalice obsadí 108 křesel v 200místné dolní komoře parlamentu, čímž do opozice odsune populistického premiéra Andrzeje Babiše a jeho středové hnutí ANO (ANO).

Pět stran se dohodlo, že budou vládnout společně. Co bude dělat po odchodu z funkce, není v tuto chvíli známo.

READ  Jeho manželka říká, že český prezident Zeman potřebuje čas na uzdravení

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *