Český prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce Klaus byli převezeni do nemocnice

Český prezident Miloš Zeman byl v úterý hospitalizován, zatímco jeho předchůdce Václav Klaus ve stejném zařízení podstupoval testy. Přestože prezidentská administrativa na Zemanovu hospitalizaci bezprostředně nereagovala, zprávu o jeho hospitalizaci ověřila vojenská nemocnice v Praze. Podle Expats.cz byl Zeman v úterý pozdě ráno převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Prezidentův poradce Českému rozhlasu podle agentury AP řekl, že tam byl na běžných lékařských prohlídkách.

Prezidentu Zemanovi (76), silnému kuřákovi cigaret, diagnostikovali cukrovku a neuropatii. Má potíže s chůzí a je odkázán na invalidní vozík. V úterý ve stejné nemocnici absolvuje vyšetření i Klaus, přesný důvod však zatím nebyl odhalen. Jeho mluvčí mezitím České státní televizi řekl, že minulý víkend zůstal v nemocnici kvůli vysokému krevnímu tlaku. Je pozoruhodné, že Klaus se v únoru nakazil COVID-19, ale nebyl hospitalizován.

O Zemanově hospitalizaci původně informoval český zpravodajský server Novinky.cz, který zveřejnil video zachycující prezidentovu kolonu do nemocnice se Zemanem, jak mává na kameru z invalidního vozíku.

Tento vývoj přichází před parlamentními volbami v České republice, které se budou konat 8. a 9. října.

Případy COVID v České republice

Podle nejnovějších čísel COVID poskytnutých Worldometer zaznamenala Česká republika za posledních 24 hodin v zemi 487 nových případů onemocnění COVID 19. Průměrný počet případů COVID zaznamenaných za posledních 7 dní je 387. Tyto nové případy se přidaly k celkovému počtu případů COVID v zemi s přibližně 1 684 357 potvrzenými případy COVID. Celkový počet úmrtí, ke kterým došlo v důsledku COVID-19, je 30 417. Více než 1 649 734 se z této nemoci vyléčilo.

Březen zaznamenal nejvíce aktivních případů v roce. Počet aktivních případů postupně klesal a 14. září dosáhl počet posledních aktivních případů 3 666. Míra uzdravení je však vysoká, stejně jako úmrtnost je v září minimální.

READ  Absolventi Srfti obdrželi zvláštní cenu poroty na Českém filmovém festivalu | Zprávy z Kalkaty

(Foto: AP)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *