Český premiér žádá EU Michaela, aby pomohl zmírnit německé hraniční kontroly nákladních vozidel

Obrázek na fotografii: Němečtí hraniční policisté zaparkují osobní automobily a nákladní automobily na dálnici A17 poblíž česko-německých hranic po obnovení kontrol mezi Německem a Českou republikou, protože pokračuje šíření virové koronové choroby (COVID-19). Friedenov, Německo, 15. února 2021. REUTERS / Matthias Rietschel

Praha (Reuters) – Země střední Evropy vyzvaly předsedu Evropské rady Charlese Michela, aby pomohl zmírnit německá omezení na českých a rakouských hranicích. Ve středu to řekl český premiér Andrzej Babis.

Německo zavádí hraniční testy v neděli, což vyvolává obavy z narušení dodavatelského řetězce.

Omezení otevřených hranic byla obecně vyvolána varováními před vypuknutím kmenů viru corona v tyrolské oblasti České republiky a Rakouska, které se rychle šíří a způsobují další nemoci.

Od pondělí se denně na česko-německých hranicích staví delší nákladní vozy, protože německé úřady povolily řidičům a některým cestujícím pouze negativní testy na koronový virus.

„To, co se děje na německých hranicích, je rozhodně proti domácímu trhu, což je pro nás všechny velký problém,“ řekla Babies na tiskové konferenci po setkání s vůdci místokrálovství v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Krakova.

Průmyslová odvětví v tomto regionu jsou úzce integrována s Německem. Velké množství zboží proudí do Německa z Maďarska a Slovenska a na jihovýchod přes postižené české a rakouské hranice.

„Informovali jsme o tom Charlesa Michaela a požádali o pomoc,“ řekl Bobbis na tiskové konferenci.

„Podmínky pro naše řidiče jsou velmi přísné. Rozumím Německu, ale když se (hraniční) situace obrátila v prvních vlnách (epidemie), byli jsme velmi flexibilní. Nemohli jsme zmrazit mezinárodní nákladní dopravu, výrobu a další výrobu.“

Česká republika v úterý zaregistrovala 12 486 nových infekcí, což je nejvyšší hodnota od 8. ledna, a varovala, že pokud se trend nezmění, nemocnice v celé zemi mohou být zaplaveny za dva až tři týdny.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *